Příběh zemědělství – Praha

kurz PLANT-BASED ONLY / Úvod do veganského vaření

Termín konání: 3. 10. 2023, 17:00–21:00

Chutnej

PLANT-BASED ONLY / Úvod do veganského vaření. Trocha teorie a pak hodně špinavé ruce. Čtyři hodiny, ve kterých probereme všechno, co se veganského vaření týká. Ať jste začátečník nebo pokročilý, z kurzu odejdete jako profesionál.

Kurzem provede Adam & Michal, dva sympaťáci, co se v kuchyních veganských konceptů pohybují už pěknou řádku let. A teď jsou tu, aby předali své tipy, tajemství a zkušenosti. Tady nesmíte chybět.

Probereme tipy na rychlé svačiny, představíme si hromadu druhů pomazánek a hlavně budeme ochutnávat, ochutnávat a ochutnávat. Čeká nás hra s různými druhy luštěnin - vyrobíme z nich placky, falafel, čevabčiči a odejdeme s praktickými tipy jak je nejlépe dochucovat a připravovat. Vyrobíme rovnou čtyři druhy rostlinného mléka a z nich dál tu nejjednodušší sojanézu a tatarku. Taky si připomeneme základy správně sestaveného veganského talíře a zodpovíme otázky, které k nutričně vyváženému rostlinnému jídelníčku můžete mít.

Odpoledne strávíme v malém počtu a v poklidné atmosféře, individuální přístup je klíč.

Pro koho je kurz určen?

Pro všechny, co se chtějí dozvědět více o veganském vaření, od sportovců po rodiče, každý si přijde na své. Od začátečníků po pokročilé.

Poznejte lektory:

Michal alias Zahy

Michalovu kuchařskou kreativu znáte, pokud jste v poslední době navštívili Chutnej na Letné - pracuje tam totiž jako šéfkuchař. V posledních pěti letech se pohybuje napříč pražskými vegan pop-upy a restauracemi. Miluje improvizaci na talíři, barvy, pestrost a důraz na chuť. Žádná kuchyně mu není cizí, užívá si vaření indické, asijské, italské, mexické, španělské i české kuchyně. Pokud hledáte profesionála přes kulinářské experimenty, Michal je váš člověk.

Adam Novotný

Adama a jeho kulinařinu definují slova jako poctivost, cit a minimum waste. Přemýšlivě přistupuje k celému procesu a kuchaře s větší vášní často nepotkáte. Adam založil veganskou restauraci Incruenti na pražských Vinohradech a poté přesedlal na víc nomádskou cestu. Pod hlavičkou @hostina.bio připravuje cateringy na velké i malé eventy, libuje si ve svatebních hostinách a organizování vymazlených degustačních akcí. A můžete ho znát z podcastu Lilek nebo párek.

 

Kurz pořádáme ve spolupráci s Chutnej.

Chci se přihlásit na kurz PLANT-BASED ONLY / Úvod do veganského vaření.

Na tento kurz nelze uplanit dárkový poukaz zakoupený na webových stránkách Národního zemědělského muzea.