Příběh zemědělství – Praha

Pražská muzejní noc

Termín konání: 9.6.2018, 19:00 – 10.6.2018, 1:00

Pražská muzejní noc

Do muzea v noci? Letos již popatnácté.

iž tradičně patří druhá červnová sobota v Praze muzeím a galeriím. Letošní Pražská muzejní noc nabídne desítky muzeí, galerií a kulturních institucí, zajímavý program a jedinečnou atmosféru. A Národní zemědělské muzeum nebude samozřejmě chybět!

Kromě volného vstupu do všech expozic a na výstavy jsme pro návštěvníky připravili doprovodný program:

 

  • Po celou dobu akce se budou promítat archivní filmy se zemědělskou tematikou, například snímek věnovaný historii vorařství či dokument Meze o násilné kolektivizaci, který vznikl v rámci projektu Příběhy 20. století. 
  • Na muzejním dvorku bude od 20 do 22 hodin probíhat koncert kapely Naked Professors
  • V gastrostudiu předvede zájemcům své umění průkopník a propagátor techniky vyřezávání z ovoce a zeleniny (tzv. carving) a tvorby ovocných kytic Luděk Procházka.

    Luděk Procházka je průkopníkem, propagátorem a lektorem této techniky zdobení v ČR a SR. Vyřezáváním zeleniny a ovoce se zabývá od roku 1998. Během Pražské muzejní noci předvede návštěvníkům muzea své umění na jablkách, melounu nebo mangu, chybět nebudou ani ovocné kytice.

  • Na muzejním dvoře si návštěvníci mohou vychutnat gastronomické speciality.

Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím speciálních muzejních autobusových linek.