Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Jaké byly dožínky a pivní slavnosti v Čáslavi?

Jaké byly dožínky a pivní slavnosti v Čáslavi?

Dožínky a pivní slavnosti jste s námi mohli oslavit v sobotu 21. 8. 2021 v areálu Národního zemědělského muzea v Čáslavi. Slavnosti byly zahájeny hudbou lesních rohů v podání souboru Corni Boemi. Následoval příjezd veteránů z Veteran clubu Kolín. Čekání na dožínkový průvod zpříjemnil pan Duspiva hrou na akordeon. V poledne areálem muzea prošel slavností dožínkový průvod a děvečka s mládencem předali dožínkový věnec hospodáři – řediteli Národního zemědělského muzea Čáslav Vladimíru Michálkovi. V průběhu odpoledne vystoupily taneční soubory Mateník a Radost, k poslechu zahrála skupina Věnovanka a na závěr se rozezněly cimbály Trnka.

Celá akce byla obohacena o pivní slavnosti a soutěž o nejchutnější ležák. Ze zúčastněných pivovarů (Pivovar Tupadly, Přátelský pivovar Malešov, Pivovar Zbraslavice a Místo U dvou přátel prezentovalo pivovar MadCat) se vítězem nakonec stal Pivovar Tupadly s ležákem Tupadelská 11° světlý, nepasterizovaný a nefiltrovaný. Vítězi soutěže blahopřejeme a ostatním pivovarům děkujeme za účast.

Během dne se děti a dospělí mohli svézt na voze nebo traktoru, děti navíc na šlapacích kárách nebo mohly tvořit v dětské dílničce. Volný vstup byl samozřejmě do všech muzejních expozic a výstav včetně výstavy borůvek. Ty čáslavskému muzeu zapůjčilo zahradnictví Konifery, které na slavnosti věnovalo i letošní krásný dožínkový věnec. 

Moc jsme si s vámi letošní slavnosti užili a už teď se těšíme na další ročník! 

Fotoalbum