Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Léto na Kačině plné pohádek, divadel a speciálních prohlídek

Léto na Kačině plné pohádek, divadel a speciálních prohlídek

Na letošní prázdniny jsme návštěvníkům připravili zajímavé rodinné akce i pravidelně se opakující programy. Areál Kačina bude plný letních příběhů ze zámku i parku. Léto zpestří koncerty, divadelní cyklus pohádek pro děti, sobotní představení pro dospělé, noční a oživené prohlídky zámeckých interiérů. 

V rámci Léta na Kačině jme připravili oživené prohlídky zámeckých interiérů, divadla a divadélka pro dospělé, i ty nejmenší. Ústředním tématem kostýmovaných a hraných prohlídek je život šlechty před dvě stě lety, čas letních slavností, divadel, bálů a projížděk v zámeckém parku.

Léto na Kačině se letos opět zapojí do 13. ročníku zastřešujícího festivalu Kutnohorské léto.

Pohádkové úterky a čtvrtky

Každé prázdninové úterý a čtvrtek je pro děti přichystán divadelní cyklus Pohádkový zámek Kačina. Divadélko Kůzle uvede představení pro děti Roztomilá chyba pana nadlesního, Divadýlko Mrak pohádku O statečném Jankovi a Divadlo KK oblíbený příběh O Smolíčkovi a Karlovarské hudební divadlo pak pohádku Jak Lesíkovi uletěly včelky do Bavorského lesa.

Oživené a speciální prohlídky

Červencové a srpnové soboty jsou věnované speciálním prohlídkám a divadelním představením pro dospělé. Nebude chybět oblíbená prohlídka zámeckých interiérů oživená poutavým představením, které nám přiblíží život Jindřicha Chotka. Vtipné rozuzlení příběhu Přítelkyně představí soubor historických tanců Salome a Tempus Fugit. Zámkem Vás také provede duch Rudy, který nejenže sleduje osudy Kačiny a jejích obyvatel bezmála dvě století, ale také miluje divadlo a dobrou zábavu.

Noční prohlídky

Noční prohlídky na Kačině – Mnoho povyku pro divadlo! V podání Malé Divadelní Kumpanie z Kraje Kouřimského–sedmero zábavných zastavení v zámeckých prostorách, kde mladý hrabě Chotek nacvičuje s personálem i vlastní rodinou krátkou komedii inspirovanou Paridovým soudem. Pojďte tedy nahlédnout do kouzelných empírových kulis a dozvíte se, kolik milostných avantýr se podařilo najít v knihovně na hromovládného Dia, kdo z kuchyně se stane jednookým Kyklopem a co je vlastně opravdovým pokladem zámku Kačina?

Představení pod širým nebem

Letošním hitem jsou představení pod širým nebem. Ani na Kačině o ně nebude nouze. Po čtyři červencové večery nás čekají koncertní verze slavných muzikálů Jesus Christ Superstar, zazní hity Karla Gotta v muzikálu Děti ráje a nejslavnější hity Michala Davida zazní v Čase růží, a těšit se můžeme na Draculu s Danielem Hůlkou v hlavní roli.

V romantickém prostředí zámku se zasníte u nejlepších hitů skupiny Slza

Jedním z hlavních taháků Léta na Kačině je úspěšná inscenace Strašidlo cantervillské, které na Kačinu zavítá již po třetí. V komedii na námět povídky Oscara Wilda v jedinečných kulisách nádvoří zámku uvidíme v hlavních rolích Martina Zounara, Báru Štěpánovou a Martina Poštu.

Srpnová divadla

Srpnové večery na nádvoří nabídnou představení Divadla Campa s šansony Edith Piaf v inscenaci Dnes večer nechci spát sama a těšit se můžete na 90 minut příjemné zábavy a zajímavých rozhovorů v talk show s populárními hosty 7 pádů Honzy Dědka. Mezi hosty bude Jiří Krampol a Tomáš Matonoha.

Divadelní společnost Indigo uvede na Kačině hned dvě skvělé divadelní komedie: Jak je důležité býti (s) Filipem v hlavní roli s Ondřejem Rumlem a Cyrana z Bergeracu, kde účinkují Daniel Bambas, Ondřej Kraus, Michael Vykus nebo Stanislava Jachnická či Dana Morávková.

Dobré jídlo a zapomenuté řemeslo

Nouze nebude letos ani o letní akce na Kačině. Proběhne druhý ročník street food festivalu Dobré jídlo světa nebo se můžete dozvědět více o zapomenutém řemeslu během víkendové akce Přadleny na Kačině.

Noc na Kačině

Oblíbenou akci s bohatými nočními zážitky nabídne Noc na Kačině nejen v prostorách zámku, ale tentokrát i v hloubi zámeckého parku. Návštěvníci mohou být po dva večery při procházce nočním parkem svědky Příběhu o ztraceném světle.

Hudební vystoupení

Pokud máte raději hudbu, i pro Vás máme dobrou zprávu. Chybět nebudou ani koncerty a hudební vystoupení. Operní sopranistka Tiziana přiblíží hudbu starých mistrů v doprovodu spinetu a navštívit můžete charitativní koncert Šlechtická sídla v souznění.

Další program

První letní akcí bude výstava loveckých psů, která proběhne v zámeckém parku. Každý čtvrtek bude probíhat jóga v zámeckém parku. Novinkou je také půjčovna dobových kostýmů a parkové hry. Dětský smích bude v Areálu Kačina znít po celé léto. Příměstké tábory letos probíhají s velice zajímavým programem. 

Toto léto si společně užijeme.

Kačina - léto 2021