Příběh zemědělství – Praha

Otevřeli jsme 11. 5. 2020

Otevřeli jsme 11. 5. 2020

Přestože je pondělí v našem muzeu zavíracím dnem, rozhodli jsme se tentokrát udělat výjimku a první návštěvníky jsme po vynucené přestávce přivítali již 11. května 2020. Prosíme návštěvníky, aby se chovali ohleduplně a dodržovali obecné zásady vstupu do areálu Národního zemědělského muzea vycházející z aktuálních nařízení vlády. 

Maximálně 1000 osob najednou a další pravidla

Počet osob současně se nacházejících v muzeu smí být po 1. 7. 2020 maximálně 1000, od stejného data je zrušena povinnost zakrývat v muzeu ústa a nos. Přesto doporučujeme roušky uvnitř budovy muzea nosit i nadále. Muzeum je vybaveno dezinfekčními prostředky, které najdete u vstupu do muzea.

Permanentky

Platnost permanentních vstupenek zakoupených mezi 12. 3. 2019 a 12. 3. 2020 prodlužujeme o dva měsíce.

Omezení provozu

Ve vnitřních prostorech muzea doporučujeme mít ústa a nos zakrytá, přestože plošná povinnost nosit roušky už byla zrušena. Všechny expozice muzea jsou již otevřené. Využijte prosím dezinfekci, kterou najdete u vstupu do muzea i do jednotlivých expozic.

Navštivte střešní expozici nebo selský dvorek

Po delší době pro vás otevíráme i venkovní prostory muzea, jako je selský dvorek či vyhlídková terasa na střeše muzea. Znovu je také možné hlásit se na kuchařské kurzy Uvařeno v muzeu.

O nucené pauze jsme nelenili

Období omezení provozu jsme využili i k péči o sbírkové předměty či práci na vědeckých projektech. V hlavní výstavní budově muzea v Praze na Letné jsme období zastaveného provozu využili k opravám – malování, obnově nátěrů i oprav interaktivních prvků. Probíhá také zásadní rekonstrukce vstupních dveří, které jsou vraceny do jejich původní historické podoby.

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

 

Obnovení provozu v pražském Národním zemědělském muzeu, rekonstrukce vstupních dveří