Příběh zemědělství – Praha

Postavte si vlastní betlém

Postavte si vlastní betlém

Jeden z typických vánočních výjevů je samozřejmě betlém. Kdo by si rád na Vánoce nepřipomněl Ježíška ležícího v jesličkách? V rámci projektu Stavíme historii, který začal v Národním zemědělském muzeu vznikat v letošním roce, vám nyní nabízíme časově omezenou možnost stáhnout si speciální edici vystřihovánek středověké vesnice, kterou jsme v předvánočním čase doplnili o jesličky a betlémské figury, stejně jako typické obyvatele venkova.

Naše vystřihovánky zvládne opravdu každý. Postavičky si můžete vybarvit dle vlastní fantazie. Sestavení celého betléma vám pak nezabere mnoho času a vesničku si můžete sestavit zcela libovolně.

Projekt Stavíme historii byl veřejnosti poprvé představen v létě 2021 na agrosalonu Země živitelka, kde se setkal s velkým zájmem návštěvníků našeho pavilonu. Proto jsme se rozhodli, že pro vás projekt tematicky rozšíříme.  V následujících letech se tak můžete těšit nejen na sérii vystřihovánek, které vám srozumitelnou formou představí český venkov, ale také na další aktivity pro veřejnost i školní mládež, které nechají nahlédnout do vývoje české krajiny od středověku až po nedávnou minulost. 

 

Vystřihovánky ke stažení