Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Příměstské tábory na Kačině poběží po celé léto

Příměstské tábory na Kačině poběží po celé léto

Příměstský tábor na zámku? Proč ne! Tak trochu jiný příměstský tábor zve vaše děti na zámek Kačina. Užijí si spoustu legrace v zázemí zámku či zámeckém parku. Poznají nové kamarády a naučí se novým dovednostem. Seznámí se s životem na zámku a objeví krásy chráněné krajinné oblasti Kačina.

Pod vedením zkušených lektorů probíhají příměstské tábory na Kačině po celé léto. V letošním roce si můžete vybrat z nových dobrodružství. Témata jsou zaměřena na tvoření, pohyb i pobyt v přírodě.

Vyžití si zde naleznou ale i děti, které neodloží telefon z ruky. Pro ně je připraven týden s Pokémony.

Prázdninový program je opravdu pestrý.

Co Vás jednotlivé týdny čeká?

Koníci a jednorožci

Tento tábor je vhodný pro milovníky koní. Podíváme se za koníky do Kladrub a na Statek Starý Kolín. Povozíme se na konících. Ve volných chvílích se budeme věnovat Hobby Horsingu – parkurové jízdě na koni/jednorožci, kterého si vyrobíme. Budeme si o koních neustále povídat, tvořit obrázky s tématikou koní a jednorožců, odlévat ze sádry podkovy, které si potom namalujeme a ozdobíme pro štěstí.

Zálesák

Pro všechny, kteří rádi tráví čas v přírodě a v lese. Abychom s přírodou splynuli vybavíme se maskáčovým trikem a budeme se učit v přírodě bezpečně pohybovat. Budeme používat dalekohled, bunkr v oboře, stopovat zvěř. Naučíme se luštit šifry a postavit stan. Ukuchtíme si pečené brambory na ohni a zkusíme i vařit v kotlíku.

Princezny

Každá malá slečna chce být princeznou, nosit krásné šatičky a mít se pohádkově. Podíváme se, jak se žilo na zámku, oblékneme dobové kostýmy, ozdobíme se korunkami. Kromě čajových dýchánků nás čeká i vyrábění, trocha pohybu a malé rytířské dobrodružství.

Nerf bitvy

Jeden z trojice nejoblíbenějších témat loňských táborů na Kačině. Pro děti, co mají rády pohyb a chvíli neposedí. Každý den nás čekají minimálně dvě Nerf bitvy. Vyrobíme si ochranný štít i vlajku týmu. Zkušení vojáci a střelci nás naučí novým technikám. 

Šikovné ručičky

Pro všechny, které baví tvořit. Vyzkoušíme si tvoření různými technikami a odlišnými materiály. Např. výrobu bylinných čajů, kouzelné hůlky, sponky do vlasů, náramků, malování na obličej, sádrování, aj.

Angličtina s Helen Doron

Angličtina zábavnou formou? Tábor s angličtinou s Helen Doron. Pět dní bohatého programu s bloky v angličtině, spojených tématem vysněné profese.

Harry Potter a zakletý zámek

Každý zámek má svá tajemství. Co skrývá sklepení zámku? Den za dnem půjdeme po stopách a společně se pokusíme odhalit záhadu zakletého zámku.

Indiáni

Kdo by neznal indiána jménem Vinnetou. Na týden se proměníme v indiánský kmen, vyrobíme si totem, čelenky a indiánské oblečení. Připravíme si indiánský chléb, zastřílíme šípy a lukem. Naučíme se číst indiánské písmo a rozeznávat stopy.

V pohybu

Je čas se rozhýbat. Míčové hry, soutěže a tradiční hry, jak je neznáte. U nás nejde o to vyhrát, ale hýbat se.

Pokémoni

Pro ty, kteří neodloží telefon z ruky. Oblíbená mobilní hra Pokémon GO jinak. Modrý, červený a žlutý tým. Chyť si na živo Pikachu, Eevee, Gyarados, Mewtwo nebo Dragonite. Nachodíme si buddy candy a vychodíme vajíčka. Naučíme se házet curveball ve hře i naživo. Možná se nám poštěstí i Legendary raid.

Dozvíme se novinky a taháky ke hře Pokémon Go, ale zároveň si hru převedeme i mimo telefon. Budeme se formou této hry motivovat k pohybu. Jediný týden, na který je vhodné si brát s sebou mobil.  

Bláznivý týden

Poslední týden prázdnin, poslední možnost se pořádně vyřádit a doslova vyblbnout. Od tohoto týdne nečekejte žádné vzdělávání. Budeme dělat jednu hloupost za druhou. Chodit po laně, jíst polévku vidličkou, hrát vybíjenou s míčem nadměrných rozměrů, zpívat ve stoji na hlavě a další a další blázniviny. Pro všechny, kteří ještě nejsou připraveni na konec prázdnin a zasednutí do lavic.

Přihlášky a další informace naleznete ZDE.

Kačina - příměstský tábor