Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Startujeme novou sezónu v NZM Čáslav

Startujeme novou sezónu v NZM Čáslav

V sobotu 2. dubna 2022 startujeme novou návštěvnickou sezónu. Těšte se, v roce 2022 to totiž bude jízda.

Po nucené „covidové“ pauze se navrátíme k akcím tradičním, ale uvedeme i několik novinek. Samozřejmostí bude legendární Pradědečkův traktor, Dožínky, ale nově také Autokino nebo třeba akce Domádo – spanilá jízda, která představí sestrojené traktory v domácích podmínkách.

Kromě akcí jsme pro návštěvníky připravili i několik nových výstav. Na své si přijdou milovníci vojenské tématiky díky výstavě Vojáci v krajině. Nová je též výstava kočárů, nebo výstava hraček od společnosti Kovap s.r.o. Nebude chybět ani venkovní panelová výstava, tentokrát s tématem Agrolesnictví – příležitost pro krajinu a zemědělství.

Novinek se dočkaly i lektorské programy. Ke stávajícímu programu Děti na cestách přibydou komentované prohlídky pro děti 1. stupně základních škol zakončené tvořivou dílničkou. A další novinkou od měsíce května jsou i Seniorské středy, kdy každou první středu v měsíci od 10 hodin budou připraveny komentované prohlídky pro seniory. 

Do muzea se dostanete nejen vozem, ale i pěšky z Čáslavi, a to díky nově vybudované lávce, která navazuje na cyklostezku.

Už se na vás po zimě moc těšíme!

 

Otevírací doba v dubnu
sobota, neděle a svátky 9:00–17:00

 

NZM Čáslav startuje novou sezónu 2022