Příběh zemědělství – Praha

V sobotu 8. října si na Biojarmarku pochutnáte na produktech ekofarmářů z celé republiky

V sobotu 8. října si na Biojarmarku pochutnáte  na produktech ekofarmářů z celé republiky

V sobotu 8. října se do Prahy vypraví ekofarmáři z celé republiky, aby na dvorku Národního zemědělského muzea představili to nejlepší a nejčerstvější ze své produkce. Od 9 do 17 hodin vás čeká prodejní trh bioproduktů a biopotravin, živá hudební produkce, tančírna, ochutnávky i pravé bio občerstvení pro milovníky masa, vegany, celiaky nebo příznivce syrové stravy.

Čeká vás opět více než 20 prodejních stánků s nabídkou bio potravin, nápojů, ale například i květin a dalších ekologických produktů. Vše si ale nemusíte nakoupit a uvařit až doma – prodejci připravují řadu dobrot a ochutnávek přímo na místě, takže nemusíte odcházet hladoví.

Na Biojarmarku můžete načerpat spoustu informací a novinek o ekologickém zemědělství, přírodě a udržitelném životním stylu. Čekají na vás osvětové a vzdělávací stánky, které poučí a pobaví děti i dospělé. Připraveny budou i soutěže o ceny – knihy z nakladatelství Smart press.

K poslechu a nákupu vám zahraje skvělý Letenský Dixieland – můžete se těsit na tradiční jazz, hot a swing z 20. – 40. let.

Během akce vás zveme také na přednášku o kompostování a vermikompostování. Od 14 hodin v Objevovně našeho muzea vám o možnosti kompostování a vermikompostování ve městě i na vesnici poví loňská vítězka soutěže Věda pro zemi Ing. Tereza Hřebečková, Ph.D..

Navíc souběžně s Biojarmarkem bude v prostorách muzea probíhat akce Ministerstva zemědělství Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? – zábavná hra pro rodiče s dětmi zaměřená na zdravou výživu.

Přijďte si pochutnat, nakoupit a zásobit se na zimu – v sobotu 8. října 2022 od 9 do 17 hodin.

 Vstupné zdarma. 

Více informací na https://biojarmark.info/.

Biojarmark 8. 10. 2022 – NZM Praha