Muzeum českého venkova – zámek Kačina

(Video)ohlédnutí za sezonou 2019

(Video)ohlédnutí za sezonou 2019

Je tomu právě 19 let, kdy byl areál Kačina dne 28. 3. 2001 prohlášen za Národní kulturní památku. Zámek, který je klasickou ukázkou čisté empírové architektury a pro svou jedinečnost je vyhledávanou a žádanou lokalitou nejen turisty a návštěvníky, ale také filmaři.

Kačina v tuto dobu každoročně otevírá své brány široké veřejnosti. Otevřeme i letos – jen si na ten okamžik ještě chvíli počkáme. 

Pojďme si alespoň připomenout zajímavé okamžiky loňské sezóny.

Slavnostně byl zámek otevřen již tradiční akcí Kačina dokořán a návštěvníci měli jedinečnou možnost podívat se do míst, která nejsou při klasických prohlídkách přístupná. Speciální prohlídky byly zaměřeny na historii zámeckého divadla. Následovaly Velikonoce na Kačině – jarní výstava, velikonoční tvoření s dětmi, výstava orchidejí a duben byl zakončen Zámeckou poutí Rudolfa Chotka.

V květnu přivítal zámek ve svém parku čtyřnohé mazlíčky – konala se zde výstava loveckých psů. Zajímavou přednášku v zámeckém parku si návštěvníci mohli vyslechnout v rámci Dne otevřených zahrad na začátku června, večer se pak prošli oranžerii a načerpali večerní atmosféru na akci Muzejní noc. V červnu a celé léto pak zámek ožil také divadlem a různorodým kulturním programem, připomeňme si divadelní festival MAKAČÍNO, představení Mnoho povyku pro divadlo, Květovaný hrnek komtesky Karolíny, Kytice, Hrdý Budžes a další.

V září se již tradičně konaly na zámku Dožínky a v říjnu velkolepé Jezdecké slavnosti a Hubertova jízda. Sezóna byla zakončena Zámeckým čajováním s ochutnávkou čajů, kávy a zámeckých bylinek.

Věříme, že letos budete mít možnost zámek brzy navštívit a načerpáte krásnou atmosféru při zámeckých prohlídkách, vychutnáte si výbornou kávu a domácí dezerty v zámecké kavárně. Do dob minulých se vrátíte v dobových šatech z půjčovny kostýmů a projdete se zámeckým parkem.

 

Těšíme se na vás.