Příběh zemědělství – Praha

Vstupte do lesa, prolezte liščí norou a vylezte na posed na nové myslivecké výstavě

Vstupte do lesa, prolezte liščí norou a vylezte na posed na nové myslivecké výstavě

Navštivte interaktivní mysliveckou výstavu u příležitosti 100. výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty. Na výstavě nechybí plno zajímavých informací ze všech oborů myslivosti.

Děti si mohou prolézt norou, vylézt na posed, seznámit se s řadu druhů zvířat žijících v lese. Za vyplnění vědomostního kvízu si odnesou malou odměnu. Na své si ale přijdou i dospělí. Na interaktivním panelu uvidí zvěřinové recepty šéfkuchařů Sapíkových, záběry z Národního sokolnického setkání a jiné.

Výstava je k vidění od 22. října 2022 do 15. dubna 2023. Výstava je umístěna ve foyer 1. patra Národního zemědělského muzea Praha.

O Českomoravské myslivecké jednotě

Českomoravská myslivecká jednota je organizací sdružující české myslivce již od roku 1923. Pro svých 52 000 členů i širokou veřejnost ochraňuje myslivost jako kulturní dědictví a aktivně pečuje o její trvalý rozvoj. Podporuje činnost myslivců v oblasti péče o zvěř a krajinu, organizuje zkoušky z myslivosti, pro myslivecké hospodáře, zkoušky upotřebitelnosti loveckých psů a sokolnické zkoušky. Od místní až po mezinárodní úroveň zajišťuje společenské akce, udržuje a rozvíjí myslivecké tradice. Děti a mládež vede k poznání přírody a respektu k ní. Organizuje soutěž dětí a mládeže s padesátiletou tradicí Zlatá srnčí trofej, pořádá výtvarné soutěže a podporuje myslivecké dětské kroužky po celé České republice.