Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Zase jedeme aneb Víkendy spolu v Ostravě

Zase jedeme aneb Víkendy spolu v Ostravě

Živá zvířata, ukázky současné i dobové zemědělské techniky, zábavné aktivity přibližující práci lesníků, zahradnický workshop či škola čepování ve spolupráci s pivovarem Radegast a nezbytné posezení s občerstvením. To vše jsme pro vás přichystali v Národním zemědělském muzeum v Ostravě na sobotu 5. června od 9 do 18 hodin v rámci společné akce Dolní oblasti Vítkovice Zase jedeme aneb Víkendy spolu.

V sobotu se mimo jiné rozjede pravidelná turistická linka dvoupodlažního autobusu, který propojí atraktivity DOV, Landek Park a Zoo Ostrava. Naše muzeum vám tak bude zase o něco dostupnější. Navíc v rámci této akce Zase jedeme aneb Víkendy spolu budete mít možnost vstupu do expozic a výstav Národního zemědělského muzea v Ostravě se slevou 20 procent. Kromě stávajících expozic můžete zhlédnout výstavu 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích či fotografickou výstavu Jindřich Štreit a lidé v zemědělství.

Lesy České republiky si pro vás připravily zábavné aktivity přibližující péči lesníků. Budete si moci ověřit znalosti z přírodovědy poznáváním základních druhů dřevin, určováním přírodnin, zajímavostmi o lese a jeho obyvatelích i o tom, co vše lze vyrobit ze dřeva a jak se v lese správně chovat.

Den zpestří také živá zvířata – pštros a tele a povídání s odborníky o jejich chovu. Rodiny s dětmi zaujme naučná stezka Zemědělství žije! pořádaná se Zemědělským svazem. Také se budete moci zúčastnit workshopu Sázení rostlin.

Přijďte, těšíme se na vás.