Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Zažijte opojení technikou i industriálním prostředím na Dni s Technotrasou

Zažijte opojení technikou i industriálním prostředím na Dni s Technotrasou

Vydejte se v sobotu 13. května 2023 na Den s Technotrasou do ostravských Dolních Vítkovic. Akce se koná spolu s Pojez festem, takže na jednom místě najdete program pro děti i nálož skvělých lahůdek a gastro specialit.

Na DNI S TECHNOTRASOU se můžete projet například parním vláčkem, naučit se správně čepovat pivo, nebo si zkusit upéct štramberské ucho! A nejen to, čeká na vás skvělý program pro celou rodinu, malování na obličej, tetování a hudba.

Pro návštěvníky jsme na tento den připravili zážitkovou jízdu na vlečce Motorbotu PF-62. Jedná se o jednonápravový traktor, který byl určen pro práci v zahradnictvích, zelinářstvích, ve školkách, sadech, parcích a v zemědělských provozech. Stroj bylo možné používat pro dopravu, orbu, kultivaci, frézování půdy, sečení trávy, ale také pro řezání dřeva, vrtání jam nebo pro pohon drobných strojů. Motorbot byl vyráběn společností Agrostroj Prostějov, n. p. Pohonnou jednotku vyrobila společnost n. p. Motor České Budějovice. Jedná se vzduchem chlazený dvoutaktní jednoválec. Tažná síla byla podle terénu 150–300 kg.

Pro návštěvníky jsme na tento den připravili zážitkovou jízdu na vlečce Motorbotu PF-62.Motorbot se  proslavil scénou ve filmu Slavnosti sněženek (režie Jiří Menzel, r. 1983). „To je dost, žes nás taky jednou vyvez.“ (scéna s Boženou Holišovou a Rudolfem Hrušinským)

 VSTUPNÉ ZDARMA

Národní zemědělské muzeum Ostrava je součástí projektu Technotrasa – surová krása. Projekt propojuje unikátní místa, na kterých návštěvníky čekají výjimečné zážitky připomínající výraznou technickou a řemeslnou minulost severní Moravy a Slezska.

Technotrasa ukazuje nejen surovou krásu kraje, ale přibližuje také autentické příběhy průmyslníků, hutníků, horníků, rolníků, textilníků, železničářů, kloboučníků, lesníků, mlynářů či vojáků. Zapojená místa interaktivní formou představují řemesla a unikátní místa úzce spjatá s technikou a starými řemesly.