Muzeum českého venkova – zámek Kačina

JESUS CHRIST SUPERSTAR - Kultura pod hvězdami

Termín konání: 8. 7. 2021

JESUS CHRIST SUPERSTAR - Kultura pod hvězdami

V nádherném prostředí zámku Kačina můžete zažít krásný, romantický večer s největšími hity Jesus Christ Superstar. Výpravnou koncertní verzi doplňují krásné kostýmy účinkujících. 

Akce pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má ve 20:30, délka je cca 120 minut včetně přestávky (30 min). Areál bude otevřen od 19:00.

Jesus Christ Superstar fascinuje bohatostí hudebních prostředků i jejich promyšlenou dramaturgií. Divoký rytmus davového nadšení střídají pomalejší pasáže kněží. Emotivně dramatický zpěv Ježíšův a Jidášův klidní melodické vstupy Marie Magdalény, folková instrumentace Pilátova snu vstupuje do kontrastu s muzikálově chytlavou písní Herodovou.

JESUS CHRIST SUPERSTAR – 10. ročník Kultury pod hvězdami – Kačina

- Koncertní verze písní úspěšné rockové opery
- Hraje Slovácké divadlo
- Hudba Andrew Lloyd Webber
- Originální libreto Tim Rice
- Přebásnil Michael Prostějovský
- Kapela pod vedením Josefa Fojty
- Choreografie: Linda Fernandez Saez, Asistentka choreografie: Jitka Hlaváčová
- Dramaturgie: Iva Šulajová, Asistent režie: David Vacke
- Režie: Dodo Gombár
- Účinkují: Ježíš Nazaretský: Tomáš David j. h. (v roce 2015 nominován na cenu Thálie v oboru muzikál), Jidáš Iškariotský: Tomáš Šulaj (nositel ceny Thálie z roku 2005), Marie Magdalena: Tereza Hrabalová, Pilát Pontský: Pavel Majkus, Herodes Antipas: Martin Vrtáček

Od roku 63 před naším letopočtem žijí Židé pod nadvládou Římanů. A někdy v této době začíná kázat charismatický mladý muž, Ježíš z Nazareta a získává celou řadu následovníků. Jeho vzrůstající vliv se však přestává líbit židovským velekněžím: obávají se totiž, že přijdou o vlastní podíl na římské moci. Davy, které Ježíše oslavují jako mesiáše a vyzývají jej k převzetí politické moci, obrací proti jeho někdejšímu učiteli také Jidáše – alespoň v interpretaci tvůrců. Právě role Jidáše v této rockové opeře byla tím, co od jejího vzniku vyvolávalo kontroverze. Jidáš je v ní představován jako Ježíšův názorový oponent, upozorňuje na nebezpečí, že proti Ježíšovu rostoucímu společenství mohou vojensky zasáhnout Římané. Zdá se, že je hlasem racionality proti poblázněnému davu. Zde už záleží na našem osobním přesvědčení, zda vnímáme Ježíšovo jednání a vizi prizmatem jeho božství a znalostí toho, co mělo přijít, nebo jej – společně s Jidášem – budeme brát jako poněkud lehkovážného hazardéra, který přesvědčil řadu lidí, aby se vzdali svých dosavadních jistot a následovali jej. Tento základní spor mezi Ježíšem a Jidášem se odehrává ve vypjatých sedmi posledních dnech Ježíšova „pozemského života“, kdy vše eskaluje. Ježíš vstupuje do Jeruzaléma, je oslavován davy, ale současně se blíží jeho ukřižování...

Světoznámý muzikál uvidí diváci v režii Dodo Gombára.
zdroj: https://www.slovackedivadlo.cz/inscenace/jesus-christ-superstar

Vstupenky lze zakoupit na webu pořadatele.

Představení pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má ve 20:30, délka je cca 130 minut včetně přestávky (30 min).

Producent: S PROMOTION s.r.o.

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY
Parkování je možné přímo na zámeckém parkovišti (u hostince Na Huse). Parkoviště je pěšky do 3 minut od místa konání. Všem doporučujeme včasný příjezd, abyste nezmeškali začátek představení, které začíná ve 20:30 (areál bude otevřen od 19:00).
V místě konání pro vás máme nachystané prodejní stánky s občerstvením, nápoji a dobrým vínem.

ZTP, TP a ZTP/P = Slevu pro držitele těchto průkazů poskytujeme pouze vozíčkářům a to v plné výši. Jinak řečeno: vozíčkář má vstup zcela zdarma, jeho doprovod si hradí vstupné v plné výši. Pokud k tomu není určené zvláštní místo (jako například amfiteátr v Boskovicích a v Mikulově), bude vozíčkář umístěn na stranu hlediště cca v úrovni 6.-12. řady tak, aby měl plnohodnotný výhled na jeviště. Z tohoto důvodu doporučujeme doprovodu zakupovat vstupenky vždy na kraji řady.

VIP PROGRAM
– Začátek od 20:00
– Welcome drink
– Raut před představením i během přestávky
– Deka na zahřátí
– Pláštěnka
– Dárek s sebou domů

DOPORUČUJEME
– Včasný příjezd
– Teplé oblečení (i když přes den může být teplo, navečer se ochladí)
– Pláštěnku

GARANTUJEME
- V případě zrušení představení z důvodů nařízení vlády bude vstupné vráceno!
- V případě zrušení určitých míst z důvodu dodržení nařízených kapacit bude vstupné vráceno!
- Vždy se budeme řídit platnými vládními či hygienickými nařízeními.
- Pro všechny návštěvníky budou v případě zájmu nachystány zdarma jednorázové roušky.