Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Vinobraní a dožínky na Kačině

Termín konání: 9. 9. 2023

Vinobraní a dožínky na Kačině

Již dvanáctý ročník Krajského vinobraní a dožínek se uskuteční v sobotu 9. září v romantickém prostředí zámku Kačina. Tradičně se můžete těšit na prezentaci a prodej vín českých, moravských i zahraničních, nebude chybět burčák, čerstvě lisovaný vinný mošt a další vinařské doplňky.

Znovuobnovená tradice Vinobraní na Kačině se do zámeckého parku vrátí v sobotu 9. září od 9 do 19 hodin. Degustaci kutnohorského burčáku a ochutnávky vín doprovodí na třech hudebních pódiích řada interpretů. Vystoupí například skupina Vltava či Mňága a Žďorp. Letošní ročník Vinobraní je věnován našemu regionu.

Dvanáctý ročník Krajského vinobraní a dožínek je již tradičně zaměřen na podporu Středočeského kraje. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci a prodej českých, moravských i zahraničních vín, kutnohorský burčák či čerstvě lisovaný vinný mošt pro nejmenší návštěvníky. Po celý den budou v areálu Kačina probíhat řemeslné trhy, které doprovodí široká nabídka občerstvení v podobě rožnění masa, červíků, sladkých dobrot a dalších pochutin. Zahrada zámku ožije výstavou zemědělské techniky, statickou ukázkou Policie ČR a Hasičského záchranného sboru či představením polního robota, který pracuje buď v manuálním, nebo plně automatickém režimu.

Během doprovodného programu vystoupí řada hudebníků, mezi nimi například skupina Vltava, Mňága a Žďorp, Švihadlo, Cimbálová muzika Kyjovsko s hlavní hvězdou vinobraní (NA)Plech, písničkář Luboš Pospíšil a další interpreti. Součástí letošního programu je i předání certifikátu RZ Kutnohorsko, vyhlášení Osobnosti regionu či vyhlášení nejlepších studentů SZEŠ Čáslav.

Pro nejmenší návštěvníky bude připravena dětská stage, kde je čeká nejedno překvapení. Nedaleko budou i dětské dílničky či malování na obličej. Samozřejmostí je jízda na koních, slámo hraní, výstava zvířat i naučná stezka „Napříč zemědělstvím". Po celou dobu akce budou otevřené expozice Národního zemědělského muzea a budou probíhat prohlídky zámku dle platného ceníku muzea.

Na akci je zajištěna kyvadlová doprava z Kutné Hory a Čáslavi. Kompletní program návštěvníci naleznou na www.vinobraninakacine.cz, aktuální informace pak také na facebookové stránce Vinobraní na Kačině.

Nemáte-li ještě plány, tak vezměte známé, kamarády, kolegy, rodinu a přijeďte si s námi užit den plný zábavy. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na webu pořadatele nebo na Ticketstream.