Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Zapomenutá řemesla

Termín konání: 29. 7. 2023

Zapomenutá řemesla

Rádi bychom našim návštěvníkům přiblížili řemesla, která se z našich pamětí pomalu vytrácejí nebo jsou již zcela zapomenuta. Své profese na Kačině představí kočovný dráteník, brusič nožů, hrnčíř, semínkář, kartářka a mnozí další.

>>> VSTUPENKY<<<

Akce návštěvníkům přiblíží řemesla, která se z našich pamětí pomalu vytrácejí. Své profese představí kočovný dráteník, brusič nožů, hrnčíř, semínkář, provazník, kartářka a mnozí další.  

Již počtvrté se v areálu zámku Kačina setkají také přadleny z různých koutů naší republiky. Jejich vášní se stalo zpracování ovčí vlny a tímto zajímavým a netradičním způsobem návštěvníkům připomenou, jak úžasný je vlna materiál.

Atmosféru akce doplní řemeslný trh, kde bude možné zakoupit si kvalitní produkty přímo od výrobců. V nabídce budou originální výrobky z vlny, šperky, kabelky, tkané výrobky, keramika, ručně šité oblečení, výrobky ze dřeva a kůže nebo také kvalitní koření, bylinné sirupy a další zboží od českých výrobců. Pro mlsné jazýčky budou k ochutnání poctivé bramborové placky pečené přímo na peci či staročeský trdelník.  

Součástí akce budou také tematické dílničky. Zájemci si budou moci vyzkoušet například výrobu tiffany vitráží. Děti budou moci složit tovaryšskou zkoušku. Nebude chybět povídání se zámeckým zahradníkem o bylinkách a bylinkové zahrádce.

V zámeckých prostorách bude možné zhlédnout výstavu Řemesla našich předků, kterou zapůjčilo Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace.

Cena vstupného na akci je 50 Kč. Lze také zakoupit zvýhodněné vstupné za 150 Kč, které platí pro vstup na akci, do výstavního patra i suterénu. 

Akce probíhá v rámci oslav 200. výročí zahájení pobytu hraběcího rodu Chotků na Kačině.


On-line rezervace


Kačina - Řemesla 2022