Příběh zemědělství – Praha

Výstava My jsme Země

Termín konání: 25. 4. 2023 – 17. 9. 2023

Výstava My jsem Země

Pokud hoří amazonský prales, není to tak daleko, aby se nás to netýkalo. Pokud znečistíme vzduch, budeme ho dýchat. Pokud znečistíme vodu, budeme ji pít. Nemělo by to být něco, co se nás netýká. Naše budoucnost závisí na blahu celé planety. Klimatické změny k nám přicházejí silněji a rychleji než kdykoli předtím a většina lidstva se stále chová, jako by se nic nedělo.
Výstava My jsem Země zve k bližšímu pohledu na globální ekologické problémy naší planety. Projekt, který vznikl ze spolupráce dvou kreativních umělců Radoslavy Boor a Miloše Nešice apeluje proti nedostatečné informovanosti a netečnosti lidí a svými výraznými vizuály přibližuje témata, která se dotýkají každého z nás. 

Radoslava Boor je bulharská vizuální umělkyně, která velmi často spolupracuje s divadly, operami a kulturními instituty, pro které tvoří plakáty i celou vizuální podobu. Pro Národní zemědělské muzeum v Praze vybrala velkoformátové portrétní fotografie, které vznikly ve spolupráci se srbským fotografem Milošem Nešićem. Celkem dvacet vizuálů vyjadřuje vysychající půdu, tající ledovce, plošné požáry a další ekologické problémy. Expozice je doplněna o panely s informacemi o naší planetě.

Na výstavě vás čeká i vizualizace s promítáním na obličej návštěvníka a promítání krátkého filmu Making off, fotografie a fakta.

Výstava vznikla ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem a ve výstavním sále Národního zemědělského muzea Praha ve 3. patře si ji můžete prohlédnout až do 17. září 2023.

Výstava My jsme Země, NZM Praha