Příběh zemědělství – Praha

Letenská husa a košt svatomartinského vína 2022

Termín konání: 12. 11. 2022, 10:00–17:00

Letenská husa a košt svatomartinského vína 2022

AKCE JIŽ PROBĚHLA. 

LETENSKÁ HUSA 2023 ZDE.

Po dvouleté pauze pro vás chystáme 14. ročník Letenské husy a koštu svatomartinského vína. Těšit se můžete na ochutnávky a prodej svatomartinských vín i cimbálovou muziku. Máme připravené dílny pro malé i velké návštěvníky, odpolední pohádku i svatomartinské dobroty od Asociace kuchařů a cukrářů.

Na akci ani letos nebudou chybět prezentace, ochutnávky a prodej svatomartinských a mladých vín předních českých a moravských producentů. Na muzejním dvoře pro vás bude připravené občerstvení, nebudou chybět lokše, husí kaldoun, paštika, koláčky, káva a ani svařák. 

Oblíbené řízené degustace vedené Jaroslavem Pokorným budou od 11:00, 12:30, 14:00 a 15:30. Příjemnou atmosféru u všech degustací vykouzlí Cimbálová muzika Alexandra Vrábela. Pokud chcete mít své místo na degustaci jisté, kupte si on-line vstupenku níže na této stránce.  Cena je 80 Kč za osobu.

Spolek archaických nadšenců ze Sebranic bude po celý den předvádět ukázku draní peří. Zúčastnit se můžete také jejich tvořivé dílny, ve které se naučíte s peřím pracovat při výrobě peroutky neboli mašlovačky.

I menší návštěvníci si mohou během akce vytvořit výrobky z peří, připraveny budou dílny na výrobu záložky do knížky a čelenky s husím peřím

Od 14:00 si můžete užít divadelní představení – Ptačí cirkus Divadlo Basta-fidli.

Na muzejním dvoře vás kromě občerstvení čeká dílna na výrobu lucerničky z řepy nebo dýně a oheň, u kterého se můžete ohřát nebo si třeba opéct jablko.

Pro zvídavé návštěvníky bude připraven také Svatomartinský kvíz.

 Vstupné na akci i do muzea (lze zakoupit pouze na místě v den konání akce): dospělí 100 Kč, děti od 3 let, studenti a senioři nad 70 let 50 Kč. 

 Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a starosty MČ Praha 7. 

 Z důvodu prezentace vín v expozici Jede traktor nebude během akce Letenská husa v provozu traktorový trenažer, k dispozici nebudou ani dětské traktůrky umístěné v expozici. Děkujeme za pochopení. 

Fotoalbum