Příběh zemědělství – Praha

Dožínky na Letné

Termín konání: 8. 9. 2018, 10:00–18:00

Dožínky na Letné

Společně s Ministerstvem zemědělství vás srdečně zveme na druhý ročník akce Dožínky na Letné. 

Druhý ročník největšího farmářského trhu v Praze se uskuteční v sobotu 8. září na Letenské pláni. Připraven je pestrý program jak pro děti, tak pro dospělé.

Hlavní cíl akce Dožínky na Letné je podpora zemědělství, agroturistiky, folkloru, tradice a historie. Na Letenské pláni je pro návštěvníky připraven jeden z největších farmářských trhů, jaké kdy Praha zažila, poukazující na každodenní činnost a plody práce farmářů. Můžete se těšit na prezentaci jednotlivých zemědělských svazů, vystoupení folklorních souborů z celé České republiky, bohaté ochutnávky českých a moravských vín, ukázky historické zemědělské technikyčáslavské pobočky Národního zemědělského muzea a prohlídky pražské pobočky NZM a Národního technického muzea zdarma. 
Dožínky na Letné 2018 pořádá Zařízení služeb Ministerstva zemědělství.

Máte hravého ducha a chuť objevovat? Pojďte si prožít novou vzdělávací zážitkovou hru do Národního zemědělského muzea. Zajímá vás, jak vzniká žitná placka od A do Z? Procházejte, pátrejte, získávejte nové poznatky a vědomosti nejen ze světa zemědělství. ProŽito bude mít premiéru právě při Dožínkách.