Příběh zemědělství – Praha

Navštivte NZM Praha

Nechte si vyprávět příběh – příběh našeho zemědělství, příběh o všem mezi zemí a talířem.

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. Zatímco přízemí je určeno milovníkům zemědělské techniky (expozice Jede traktor), první patro nabízí pohled na přírodní zdroje, díky kterým si člověk od počátku zajišťoval sběrem a lovem obživu (expozice Myslivost a Rybářství). Druhé patro prezentuje zemědělství jako jeden z největších objevů lidstva (expozice Zemědělství, Voda v krajině). Třetí patro je věnováno stravování (expozice Gastronomie). Vše je završeno expozicí Život na střešní zahradě muzea. A žije i muzejní dvorek, kde najdete slepice, králíky, holuby a další domácí zvířata.

Každý rok hostí muzeum i řadu výstav souvisejících se zemědělstvím, probíhá zde mnoho akcí, od těch, které připomínají tradice (Letenské prase, masopust, Letenská husa a další) až po Bylinkový den nebo Myslivecké slavnosti.

Při tvorbě expozic a výstav myslíme i na děti – a ty se u nás rozhodně nenudí! V expozicích najdou řadu interaktivních prvků a aktivit určených speciálně pro ně, od kvízů nebo herních simulátorů až po šlapací traktůrky.

> ceny vstupného

Dětem do věku 15 let včetně bez doprovodu dospělé osoby je vstup do areálů NZM zakázán.  > návštěvnický řád

Letenská budova Národního zemědělského muzea je otevřena po celý rok každý den s výjimkou pondělí.

Pro bezbariérový vstup využijte prosím nájezdovou rampu z Kostelní ulice. > více informací

Drobné upomínkové předměty a publikace vydané Národním zemědělským muzeem zakoupíte v muzejním obchůdku v přízemí.

Virtuální prohlídka celé budovy

Virtuální prohlídka expozic

Virtuální prohlídka Národní zemědělské muzeum Praha


Fotoalbum