Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Navštivte zámek Kačina

Muzeum českého venkova, pobočka Národního zemědělského muzea, sídlí ve výjimečně krásných prostorách zámku Kačina.

Zámek, který nechal postavit hrabě Jan Rudolf Chotek v letech 1806–1824, je ojedinělou ukázkou čistého empírového slohu. Rozlelá křídla zámku skrývají jedinečnou Chotkovskou knihovnu, salony, historickou lékárnu a dobové divadlo. V zámecké zahradě, vybudované ve stylu anglického přírodně-krajinářského parku, najdete skleník, bylinkovou zahrádku i naučnou stezku.

V několika prohlídkových okruzích se tu můžete seznámit nejen s historií rodu Chotků či všedním životem služebnictva, ale i se změnami, kterými v 19. století prošly šlechtické velkostatky.

Muzeum českého venkova nabízí každý rok sezonní výstavy, koná se tu řada akcí, v kapli i dalších zámeckých prostorách se odehrávají svatby i firemní akce. Zámek je také oblíbenou lokací filmařů.

Kačina je schopna nabídnout svým návštěvníkům celodenní program, ale je také možno návštěvu Kačiny spojit s prohlídkou některých turistických zajímavostí v okolí. Milovníci historické zemědělské techniky by si neměli nechat ujít muzeum zemědělské techniky v Čáslavi. Rovinaté okolí Kačiny spolu s napojením na Polabskou cyklostezku skýtá ideální možnost navštívit Kačinu v rámci cyklistického výletu.

 

Virtuální prohlídka