Příběh zemědělství – Praha

Vzdělávání a zábava

Poznávejte a bavte se

Národní zemědělské muzeum v Praze nabízí vzdělávací programy pro školní nebo táborové skupiny dětí i řadu aktivit pro širokou veřejnost. Ke stažení vám nabízíme také sérii obrázkových statistik a další edukativní materiály.

          

 LEKTORSKÉ PROGRAMY PRO ŠKOLY – jsou určené pro školní kolektivy od mateřských škol po druhý stupeň základních škol. Nabízíme tři typy programů – v muzeu, ve školách a v terénu. Programy probíhají od úterý do pátku a je nutná předchozí rezervace. Více informací najdete u konkrétního programu.

 TEMATICKÁ DOPOLEDNE PRO ŠKOLY – programy pro školní skupiny zaměřené na významné dny a svátky související se zemědělstvím. Programy probíhají pouze dopoledne v určené dny. Podrobnější informace a odkaz na rezervaci najdete u jednotlivých programů.

 RECYKLAČNÍ ČTVRTKY – Pravidelný odpolední program pro veřejnost, ve kterém se dozvíte zajímavosti o historii různých materiálů a recyklaci odpadu, vyzkoušíte si jejich třídění a zahrajete si hru o nejrychlejšího recyklátora. 

 BADATELSKÝ KROUŽEK NZM – kroužek pro všechny děti, které zajímají rostliny a zvířata, rády zkoumají, jak fungují věci kolem nás a nejraději to ověřují praxí. Probíhá v Národním zemědělském muzeu Praha a jeho okolí a to v období od 14. 2. 2023 do 13. 6. 2023.

 KVÍZOVÉ HRY PO MUZEU – stačí vám jen chytrý mobilní telefon, tužka a chuť vydat se zábavou po muzeu. Aktuálně můžete hrát hru Objev zapomenutého génia nebo Druhý život obalů.

 ZÁMKOVÁ HRA – Hra se skládá z několika zastavení, kde na účastníky čekají nejrůznější úkoly. Ke hře stačí nabitý mobilní telefon, tužka a papír. Hru je možné zakoupit na pokladně muzea kdykoliv v otevírací době.

 PRACOVNÍ LISTY A PUBLIKACE– jsou určené jak pro děti, tak pro dospělé, kteří se chtějí odlehčenou formou dozvědět zajímavosti z oboru zemědělství, myslivosti a lesnictví, rybářství nebo vodního hospodářství. Své znalosti si mohou ověřit také v badatelských listech.