Vzdělávání a zábava

Zámkové hry

Skryté poklady Letenských sadů

Skryté poklady Letenských sadůVíte, že Letenskou stráň v minulosti pokrývaly rozsáhlé vinice a historie mnohých z nich se začala psát ještě dříve, než král Karel IV. rozkázal pražské okolí štěpením vinné révy zušlechtit? A víte, že od Vltavy k Letenskému zámečku vedly v minulosti jezdící schody? Podobných zajímavostí, které se týkají Letenských sadů, je nepočítaně. Pojďte s námi alespoň některé z nich objevit v první ze série našich „zámkových her“ v pražské zeleni.

Hru je možné zakoupit na pokladně muzea kdykoliv v otevírací době

(út–ne, 9:00–17:00).

Cílová skupina: Aktivita je určena pro věkově smíšené skupiny s dětmi staršími 10 let.

Časová náročnost: cca 90 minut

Cena: 60 Kč/účastník

Co s sebou: Na cestu se vybavte plně nabitým mobilním telefonem s připojením k internetu, tužkou a kusem papíru na poznámky. Pro zahájení hry není nutné stahovat jakoukoliv novou aplikaci, vše běží plně online. Texty, mapky a souřadnice vás povedou po stanovištích s rozličnými úkoly a na konci cesty čeká úkryt se zakódovaným zámkem a pro každého účastníka i malé překvapení.

Kde začít: Na místo, kde trasa začíná, se dostanete podle mapky, která se vám zobrazí po odemčení hry. Začátek hry se nachází zhruba 600 metrů od budovy muzea.

Upozornění: Hru nedoporučujeme hrát v noci a při snížené viditelnosti.

Vykoukněte z okna, oblečte se podle aktuálního počasí, načtěte telefonem QR kód a vzhůru do terénu.