Příběh zemědělství – Praha

Letenská husa a košt svatomartinského vína

Termín konání: 16. 11. 2019, 10:00–17:00

Letenská husa a košt svatomartinského vína

Již třináctý ročník tradiční slavnosti spojené s řízenou degustací svatomartinských a mladých vín předních moravských a českých producentů, prezentacemi, ochutnávkami a prodejem vína a různých gastronomických specialit. Kromě vína a nejrůznějších dobrot nebude chybět ani program pro nejmenší návštěvníky. 

Dopřejte si pravou atmosféru posvícení

Ve spolupráci s vybranými stánkaři jsme pro vás letos sestavili kompletní svatomartinské menu. 

Kromě mladých vín od vinařů ze všech koutů republiky a tradičních jihočeských husích i kachních pečínkových pochoutek s knedlíkem a zelím, můžete zkusit okoštovat i další speciality.

Budete-li chtít husu spláchnout pivem, jistě uvítáte atraktivní nabídku z benešovského pivovaru

Delikatesou, která potěší vaše smysly i žaludek, mohou být grilovaná kachní prsa naložená v čerstvém rozmarýnu nebo kachní játra naložená v portském víně a tymiánu.

Až ucítíte med, povidla, tvaroh a mák, vězte, že se blížíte ke stánku s potíranými staročeskými plackami a medovým pečivem, takže bez dezertu určitě neodejdete. Možná vás zde osloví i jedna z nejkvalitnějších medovin v ČR - Hlinecká medovina z nektarového a medovicového medu, vyráběná studenou cestou, bez dolihování, barvení, konzervačních látek a cukru.

Milovníky 100% arabiky potěší voňavý doušek nápoje z rodinné pražírny Dobrá kávička.

Z nabídky dalších stánků doporučujeme také lahodná ovocná vína, škvarkové tyčinky dle prvorepublikové receptury, zvěřinové klobásy, výborné čerstvé pečivo, ochutnávku rybích pokrmů, nakládané sýrové a rybí speciality.

Přestože má sobota údajně proběhnout ve znamení jarního počasí, byla by škoda nezavítat i do budovy muzea, kde si můžete zakoupit účast na jedné z řízených degustací vína, nebo si ve workshopu u kavárny v sále ozdobit hnětýnku pod dohledem Nepomuckých kuchařinek.

Zábava pro malé děti je připravena ve 3. patře, kde si mohou v době od 10:00 do 16:30 projít Husí stezku (jednoduchá kvízová hra) nebo vyrobit pečínku.

Těšíme se na vás za každého počasí.

Vstupné:
  • děti do 140 cm a důchodci nad 70 let zdarma
  • dospělí 150 Kč
  • studenti, děti nad 140 cm a senioři nad 65 let 50 Kč

V ceně vstupenky na akci je také vstup do muzea.