Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Masopustní zabijačka

Termín konání: 15. 2. 2020, 9:00–16:00

Masopustní zabijačka, Národní zemědělské muzeum Ohrada

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství zve v sobotu 15. února 2020 na lovecký zámek Ohrada všechny ty, kteří si  chtějí vychutnat atmosféru tradiční zabijačky. Masopustní akce nabídne veselici s maskami a připomene místní zvyky s masopustem spojené i hojnost jídla typickou pro toto období.

Vstup na akci je ZDARMA.

Od 9 hodin přijďte ochutnat zabijačkovou polévku s kroupami, čerstvý ovar, vepřový mozeček nebo tlačenku.

Od 11 do 14 hod. při ukázkách výroby tradičních zabijačkových specialit poobědvat jitrnici, jelito či prejt doplněné staročeskou vejmrdou. V závěru odpoledne provoní nádvoří teplé škvarky.

Od 11 do 15 hodin budou mít návštěvníci ve třech vstupech možnost prožít masopustní veselici. O doprovodný program se postarají harmonikáři.

V prostorách mysliveckého sálu vás čeká výstava o historii chovu prasat, tradici zpracování vepřového masa a dalším významu prasete pro člověka.

Od 11 do 15 hodin budou mít návštěvníci ve třech vstupech možnost prožít masopustní veselici. O doprovodný program se postarají harmonikáři.

Bohatý program je připraven též pro děti, které se mohou zabavit při pohádkách, v tvořivé dílně si vyrobit papírovou masku, naučit se naplnit a zašpejlovat imitaci jitrnice a v neposlední řadě si nechat namalovat masku na obličej.

Fotoalbum