Příběh zemědělství – Praha

Noc vědců v NZM - ONLINE

Termín konání: 27. 11. 2020, 17:00–22:00

Noc vědců v NZM - ONLINE

Už čtvrtým rokem se Národní zemědělské muzeum v Praze na jeden večer v roce proměňuje v centrum zemědělské vědy. V Noci vědců tu každoročně můžete potkat odborníky z živočišné i rostlinné výroby, výzkumníky lesního hospodářství, potravinářství i vědce, kteří zkoumají kvalitu půdy či vody. Samozřejmostí jsou pokusy, soutěže, ukázky zemědělské techniky, odborné přednášky či komentované prohlídky muzejních výstav a expozic.

 

Letos je naše muzeum zavřené, se zemědělskou vědou se ale můžete seznámit i z domova. V on-line nabídce, tento rok zaměřené na téma „Člověk a robot" najdete přednášky, on-line výstavu či webinář. Víte, co dokáže na poli autonomní traktor nebo jak polní roboti pomáhají léčit zemědělské plodiny? Zajímává vás, jak moderní technologie mohou ovlivnit stravování či chuť piva? To a mnohem více vám řeknou zemědělští a potravinářští odborníci v on-line programu Noci vědců Národního zemědělského muzea.

Sledujte zde. Celá nabídka bude dostupná 27. 11 od 17:00 hodin.

Letos se na ní podílely Výzkumný ústav potravinářský v.v.i., Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i, Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s., Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Státní pozemkový úřad, Centrum precizního zemědělství ČZU a Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i. V České republice se Noc vědců koná od roku 2005. Každoročně se jeden večer v roce otevírají veřejnosti dveře do více než stovky univerzit, vědeckých ústavů, hvězdáren a dalších odborných či vzdělávacích institucí. I přes aktuální nepříznivou situaci probíhá letos Noc vědců na více než stovce míst po celé republice. V Praze a okolí on-line program kromě Národního zemědělského muzea připravují pracoviště Akademie věd ČR, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, Univerzita Karlova, České vysoké učení technické v Praze, Planetum: Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice, Eurocentrum Praha i gymnázia ve Slaném a v Kralupech nad Vltavou.

Noci vědců v Národním zemědělském muzeu

Pozvánka na celostátní akci

FB událost Noc vědců v Praze a okolí

Program Noci vědců v České republice