Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Valtické vinobraní v muzeu

Termín konání: 6. 10. 2018, 9:00–18:00

Valtické vinobraní v muzeu

Přijďte o Valtickém vinobraní do muzea! Připravili jsme pro vás (a vaše děti) ochutnávku hroznů, prohlédnout si můžete i expozici Krajina Lednicko-valtického areálu.

Jako každý rok proběhne ve Valticích o prvním říjnovém víkendu tradiční „Valtické vinobraní“, které pořádá město Valtice ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a Střední vinařskou školou.

Kromě vinařského jarmarku na náměstí, na němž si mohou zájemci pochutnat nejen na burčáku a dobrém víně místních vinařů, ale i na zajímavých pokrmech a kulinářských specialitách, se budou moci návštěvníci účastnit také krojovaného průvodu městem a sledovat tradiční vinařské zvyky, jako např. zarážení hory.

V muzeu však na návštěvníky čeká tak trochu jiná ochutnávka. Nejedná se o burčák ani víno, ale o samotné hrozny révy vinné ve své původní podobě.

Vzhledem k tomu, že v muzeu probíhá v současné době rekonstrukce, je přístupná pouze expozice Život v krajině Lednicko-valtického areálu. Přesto zde návštěvníci najdou mnoho zajímavého a návštěva muzea v rámci vinobraní jistě stojí za to.