Příběh zemědělství – Praha

18. května vstup i komentované prohlídky zdarma

18. května vstup i komentované prohlídky zdarma

V pátek 18. května si připomínáme Mezinárodní den muzeí a galerií. Proto jsme pro vás v pražské budově Národního zemědělského muzea připravili Letenský muzejní den. Těšit se můžete na komentované prohlídky muzea, které budou stejně jako vstup do všech expozic a na výstavy zdarma.

Komentované prohlídky každou celou hodinu

Přijďte si prohlédnout zrekonstruovanou budovu Národního zemědělského muzea v Praze na Letné v pátek 18. května od 9 do 17 hodin. Každou hodinu je pro návštěvníky připravena komentovaná prohlídka muzea s průvodcem, začátek je vždy v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin. Vstup do Národního zemědělského muzea i prohlídky jsou zdarma. Průvodce si zájemce o prohlídku vyzvedne u pokladny. 

Hyperpropojená muzea

Téma Mezinárodního dne muzeí v roce 2018 zní Hyperpropojená muzea: Nové cesty, nové publikum. Cílem je poukázat na vztah muzeí a nových technologií a možnosti jejich využití k oslovení dalších návštěvníků. Právě i nové expozice v Národním zemědělském muzeu vždy staví na moderních a interaktivních formách, aby si návštěvníci odnesli nejen zajímavé informace, ale také zážitek. Expozice navíc mají tzv. dynamický koncept – jednotlivé exponáty ve vitrínách se budou jednou za rok či dva obměňovat, a návštěvníci tak mají důvod se do muzea vracet.

Svátek všech muzeí

Mezinárodní rada muzeí (ICOM) ustanovila 18. květen Mezinárodním dnem muzeí v roce 1977 s cílem upozorňovat širokou veřejnost na roli muzeí v rozvoji společnosti. Na celém světě je Mezinárodní den muzeí každoročně významnou událostí. Kromě toho, že zúčastněná muzea mohou představit témata a otázky týkající se kulturních institucí, je Mezinárodní den muzeí především příležitostí pro muzejní pracovníky setkávat se s návštěvníky. Akce probíhají v rámci jediného dne, víkendu ale i celého týdne.