Příběh zemědělství – Praha

6. ročník akce pro děti „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“ už 1. a 2. října 2021

6. ročník akce pro děti „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“ už 1. a 2. října 2021

Ministerstvo zemědělství, Sekce zemědělství a potravinářství, ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem Praha vás zvou v pátek 1. a v sobotu 2. října 2021 na 6. ročník akce pro rodiny s dětmi „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“

Můžete se těšit na 10 herních stanovišť s různými úkoly, testy a soutěžemi. Budete moci poznávat původ rostlinných či živočišných potravin, určovat, které potraviny se musí skladovat v lednici, které se musí před konzumací důkladně vařit nebo důkladně omýt. Dozvíte se nové informace o našem zažívání, o důležitosti pitného režimu a také o správném výběru zdravých a hodnotných potravin. Za splnění soutěžních úkolů vám bude odměnou diplom a zajímavé ceny!

Pro děti bude připravena i výtvarná dílna, kde si budou moci vyrobit vlastní originální přání, obrázek nebo papírové zvířátko.

Pro pedagogické pracovníky budou k dispozici pracovní sešity pro žáky všech ročníků základních škol, učebnice pro druhý stupeň a další materiály k výukovému programu „Jíme zdravě a s chutí“ a „Výživa ve výchově ke zdraví“, které jsou zaměřeny na téma Světové zdravotnické organizace „5 klíčů k bezpečnému stravování“.

Průběh akce vám svým hudebním vystoupením zpestří oblíbená umělecká dvojice "Vanda a Standa", která předává dětem informace o zdravé výživě a hygieně rukou hravou interaktivní formou.

Ve dnech 1. a 2. října bude vstup do všech prostor Národního zemědělského muzea Praha zdarma. 

 

Biojarmark 2. října
V sobotu 2. října bude probíhat na dvorku Národního zemědělského muzea Biojarmark, farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny, kde ekofarmáři z celé republiky představí to nejlepší ze své produkce.

Těšíme se na vás!