Příběh zemědělství – Praha

Adventní dílny v Praze nabídnou tradice i cukrářský kurz

Adventní dílny v Praze nabídnou tradice i cukrářský kurz

Zdobení perníčků, výrobu přání a dekorací, autorské čtení i vánoční hru v podání folklórního souboru přinesou Adventní dílny v Národním zemědělském muzeu v Praze. Letos se konají v sobotu 30. listopadu od 10 do 16 hodin.

Dílničky i vystoupení Děcek ze Skoronic

Čekání na Vánoce si mohou zpříjemnit děti i dospělí při Adventních dílnách. Vyrábět se budou vánoční přání, dekorace do oken, originální svícny či vánoční lucerničky pod vedením výtvarnice Evy Blahové. Jedna z dílniček bude věnovaná také zdobení vánočních perníčků. V 11 hodin uvede folklorní soubor Děcka ze Skoronic hru Adventní a vánoční čas ve staréj skoronskéj dědine. 

Nebuďte z toho jeleni

Nejen pro nejmenší účastníky jsme připravili autorské čtení a ilustrátorskou dílnu s Terezou Lukešovou, autorkou knihy To jsem z toho jelen. Kniha vypráví o české přírodě a jejích lidech, představuje naši krajinu a myslivost, která funguje v Čechách a na Moravě přes 1000 let a jejíž tradice jsou jedinečné. Kniha vznikla jako diplomová práce na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Je určena dětem od 8 let a všem, kteří mají rádi českou přírodu. 

Nejlepší dárky jsou ty jedlé

Během soboty bude také probíhat od 11 do 15 hodin kurz pečení Jak na makronky pod vedením cukrářky Hany Briatkové. Makronky jsou vysoká cukrařina a bez zvládnutí techniky se málokomu povedou. Na kurzu účastníci objeví několik fíglů, jak makronky získají správný tvar, budou duté, vláčné a zároveň křupavé. Naučí se také připravovat italský a švýcarský meringue a makronky nejrůznějších příchutí. Kurzy vaření v moderním gastrostudiu je možné také darovat. Na Vánoce lze udělat radost dárkovým poukazem, který je nyní k dostání na pokladně Národního zemědělského muzea v Praze nebo jej lze objednat e-mailem na kurzyvareni@nzm.cz.