Příběh zemědělství – Praha

Celý víkend vstup zdarma. Kdy?

Celý víkend vstup zdarma. Kdy?

Národní zemědělské muzeum v Praze pro vás o víkendu 21. a 22. května připravilo dvě akce, v rámci kterých budete mít možnost navštívit jindy běžně nepřístupné prostory a prohlédnout si naše expozice a výstavy zcela ZDARMA.

V sobotu 21. května se pražská budova muzea zapojí do akce Open House Praha. Od 10 do 18 hodin tak budete mít možnost se zúčastnit komentované prohlídky budovy včetně návštěvy bývalého krytu civilní obrany, a prohlédnout si všechny expozice a výstavy včetně střešní vyhlídkové terasy. 

V neděli 22. května se naše muzeum stane součástí 12. ročníku akce Máme otevřeno, kterou zaštiťuje městská část Praha 7. Kromě vstupu do muzea zdarma budete mít možnost nahlédnout také do běžně nepřístupného bývalého krytu CO pod budovou muzea. Prohlídky krytu budou probíhat ve stanovených časech od 9 do 17 hodin.

Tento víkend si návštěvu našeho muzea určitě nenechte ujít!

A pokud budete chtít o víkendu spíše do přírody než do muzea, přijďte navštívit naše muzeum zdarma na Letenský muzejní den. Ten se každoročně koná 18. května na oslavu Mezinárodního dne muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den zdarma. Letos budete mít v tento den také možnost nechat se provést naším muzeem v doprovodu generálního ředitele NZM Zdeňka Nováka. Speciální prohlídky proběhnou v 10:00, 13:00 a 15:00 hodin.