Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Červen na Kačině: videomapping i divadelní maraton MAKAČÍNO

Červen na Kačině: videomapping i divadelní maraton MAKAČÍNO

Na sobotu 8. června pro vás připravujeme hned dvě velké akce: v rámci Víkendu otevřených zahrad vám otevřeme i tu naši zámeckou, která rozhodně stojí za pozornost. A protože je zámek Kačina součástí Národního zemědělského muzea, můžete se těšit na bohatý program i v (Muzejní) noci.

O tom, že Chotkové milovali divadlo, možná víte. Ale zažili jste už atmosféru kačinského zámeckého divadla? Jestli ne, nenechte si ujít koncert sopranistky Markéty Fassati o muzejní noci nebo MAKAČÍNO, které letos o třetím červnovém víkendu nabídne divadelní představení pro děti i dospělé.

Víkend otevřených zahrad a Muzejní noc (8. 6. 2019)

Muzejní noc 2019 se opět ponese v duchu hry světel a stínů. Po loňském videomappingu v zámecké knihovně se můžete těšit na XXXXXL videoprojekci na zámeckou budovu, přesouváme se tedy z interiéru zpět do exteriéru. Pro velký zájem bude pět projekcí, k tomu navíc ještě světelná a zvuková instalace před zámkem. Autorem videoprojekcí je Atelier Time-Based Media, Fakulta umění a designu UJEP. 

Ojedinělým zážitkem bude bezesporu i koncert sopranistky Markéty Fassati v zámecké knihovně a křest jejího nového videoklipu k CD Alchymist, který se natáčel právě na Kačině.

> více o Víkendu otevřených zahrad a Muzejní noci

> tisková zpráva

 

Divadelní festival MAKAČÍNO (15. a 16. 6. 2019)

MAKAČÍNO (MAlé KAČINské divadlO) přinese maraton divadelních představení. Čekají vás divadélka a čtení pro děti v podání Arnošta Goldflama, Kočovného divadla Rózy Blechové a divadla Úsměv i nevážné divadlo na divadle o závažných věcech pro dospělé v podání Geisslers Hofcomoedianten.

> více o festivalu MAKAČÍNO

> tisková zpráva