Národní zemědělské muzeum

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli

Viděli jste už na České televizi některý z dílů pořadu Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli? Pořad oživuje pozapomenuté dovednosti našich předků, historické tradice, staré recepty, připomíná sílu bylinek. Dozvíte se spoustu tipů, jak si poradit, když selže technika 21. století, nebo jak se postarat o sebe, své blízké, ale i domácí mazlíčky a užitková zvířata. S pořadem navštívíte místa, kde se na chvíli zastavil čas. Potkáte se s nadšenci, kteří se věnují starým řemeslům a chtějí se o své umění podělit.

A asi vás nepřekvapí, že několik dílů se natáčelo právě ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem. Zveme vás tedy na návštěvu za našimi kurátory prostřednictvím pořadu České televize Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli.

 

 Lnářský modrák, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Kulinární dědictví, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Výroba vepřovic, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Péče o záhon, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Řezbáři a truhláři, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Losos na talíři, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Když dědové rybařili, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Zavařování a nakládání, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Babiččina zahrádka, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Bourec a hedvábníci, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Pečení skořicových rolek, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Česká rybí kuchyně, Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli