Příběh zemědělství – Praha

Co po škole? Přihlaste se na badatelský kroužek v muzeu!

Co po škole? Přihlaste se na badatelský kroužek v muzeu!

Děti, zajímají vás příběhy, které v sobě skrývají předměty z každodenního života? Chcete se naučit číst si v krajině jako v čítance? Rádi vyrábíte, hrajete si a nebojíte se v zájmu vědy trochu se ušpinit od hlíny? Přihlaste se na badatelský kroužek pořádaný Národním zemědělským muzeem.

Kroužek je určen pro všechny děti, které zajímají rostliny a zvířata, rády zkoumají, jak fungují věci kolem nás a nejraději to ověřují praxí. Čeká nás spousta pokusů, nových vědomostí, ale hlavně si budeme hrát a samostatně objevovat. Během našich setkání budeme především rozvíjet badatelské myšlení, procvičíme si vytváření a ověřování vědeckých hypotéz, určitě také dělání chyb a zkoumání slepých uliček. Dále si osvojíme například práci s laboratorním vybavením, historickými prameny a naučíme se číst krajinu. Podíváme se na různá zemědělská odvětví (např. na půdu, genetiku, lesnictví i historii zemědělství) a naučíme se dívat se na krajinu a svět kolem nás novým způsobem.

Kroužkem budou provázet lektorky NZM. Scházet se budeme každé úterý v budově muzea, součástí je ale také několik exkurzí po Praze (exkurze budou 3 hodinové, tzn. 15:00-18:00; účastníky budeme informovat s měsíčním předstihem). Veškeré vybavení je zajištěno.

  • Místo konání: Národní zemědělské muzeum Praha
  • Věková skupina: 9–14 let
  • Datum zahájení: 27. 9. 2022
  • Datum ukončení: 31. 1. 2023
  • Čas konání: každé úterý 15:00–16:30
  • Cena: 1200 Kč

 Přihláška a více informací o badatelském kroužku zde  

Kapacita kroužku je 15 dětí (minimální počet přihlášených dětí pro konání je 9).