Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Lektorské programy na Ohradě lze navštívit i mimo sezonu

Lektorské programy na Ohradě lze navštívit i mimo sezonu

Návštěvnická sezona končí a brány našeho muzea se zavírají. Školní kolektivy a další zájemci o lektorské programy však muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada mohou navštívit kdykoli v průběhu celého roku. 

Jdeme na to od lesa

Muzeum nyní nabízí devět lektorských programů navazujících na výstavy a expozice muzea. S aktuálně největším škůdcem českých lesů vás seznámí program Lýkožrout smrkový – pohroma lesa, lesnickým tématům se věnují Letokruhy – kronika života stromůCesta dřevaLesnictví a matematikaDubová alej aneb pojďte s námi ven a Listy. Na lektorském programu České národní psí plemeno – český fousek poznáte původ známého českého psího plemene a na programu Ptáci našich lesů se dozvíte mnohé zajímavosti nebo kuriozity o konkrétních druzích našich ptáků. 

Lektorské programy na Ohradě jsou zážitek

Lektorské programy ohradského muzea jsou určené pro děti od mateřských škol až po střední školy, vždy přizpůsobené věku návštěvníků. Výklad probíhá zábavnou zážitkovou formou, pro děti jsou připraveny pracovní listy, pro učitele tištěný obsah programu a metodika výuky.

> další informace o lektorských programech na Ohradě