Příběh zemědělství – Praha

Letenskou husu do našeho muzea přivede svatý Martin

Letenskou husu do našeho muzea přivede svatý Martin

Již 15. ročník Letenské husy a koštu svatomartinského vína udělá radost nejen vašim chuťovým pohárkům. Těšit se můžete na ochutnávky a prodej svatomartinských vín, cimbálovou muziku, dílny pro malé i velké návštěvníky i svatomartinské dobroty. Na svatého Martina přijďte letos 11. listopadu 2023 na Letnou do našeho muzea!

V 11 hodin akci symbolicky zahájíme proslovem generálního ředitele Zdeňka Nováka, přípitkem a příjezdem starokladrubských koní, které má ve službě Městská policie hl. m. Prahy. Ani letos nebudou chybět prezentace, ochutnávky a prodej svatomartinských a mladých vín předních českých a moravských producentů. Na muzejním dvoře můžete ochutnat svatomartinskou husu a kaldoun připravený Asociací kuchařů a cukrářů ČR. Celou akci bude zpříjemňovat cimbálová muzika Slováckého krúžku v Praze.

Spolek archaických nadšenců ze Sebranic předvede ukázku draní peří. Zúčastnit se můžete také jejich tvořivé dílny, ve které se naučíte s peřím pracovat třeba při výrobě peroutky neboli mašlovačky. A odpoledne budeme moštovat! Na muzejním dvoře pro vás bude připravena výtvarná dílna, jejíž součástí bude i výroba vinného moštu.

Protože svátek sv. Martina souvisí mimojiné také s ohněm, můžete se během akce u ohně nejen zahřát, ale třeba si i opéct nějakou dobrotu. 

Vstupné na akci i do muzea: dospělí 100 Kč, děti od 3 let, studenti a senioři nad 65 let 50 Kč. (Vstupenky lze zakoupit pouze na místě v den konání akce.)

 Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství a starosty MČ Praha 7. 

Letenská husa a košt svatomartinského vína