Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Léto na Kačině je plné akcí, pohádek, divadelních představení, nočních a speciálních prohlídek

Léto na Kačině je plné akcí, pohádek, divadelních představení, nočních a speciálních prohlídek

Na léto jsme pro vás připravili zajímavé rodinné akce i pravidelně se opakující programy. Areál zámku Kačina bude plný letních příběhů ze zámku i parku. Léto zpestří divadelní cyklus pohádek pro děti, sobotní představení pro dospělé, noční a oživené prohlídky zámeckých interiérů.

V rámci Léta na Kačině jsme pro Vás připravili oživené prohlídky zámeckých interiérů, divadla a divadélka pro dospělé, i ty nejmenší.

Léto na Kačině se letos opět zapojí do 14. ročníku zastřešujícího festivalu Kutnohorské léto.

Na začátku léta k nám zavítá Válkovo kočovné divadlo, které zahraje své představení v zámeckém parku.

Každé prázdninové úterý a čtvrtek je pro děti přichystán divadelní cyklus Pohádkový zámek Kačina. Uvidíme v něm hudební představení pro děti Na Kačině straší!, nabídne Čarodějnou pohádku nebo oblíbený příběh O Sněhurce.
Červencové a srpnové soboty oživí Prohlídky se zámeckým duchem Rudym, které upoutají zajisté i starší děti. I letošní léto můžete navštívit nedělní prohlídku zámeckých interiérů oživená poutavým představením, které nám přiblíží život Jindřicha Chotka v příběhu Přítelkyně. Pokud dáváte přednost prohlídkám v noci, tak noční prohlídky zámku – Poprask na Kačině nabídne zábavné zastavení v těch nejkrásnějších zámeckých interiérech.

Nouze v létě 2022 nebude ani o představení pod širým nebem. Po tři červencové večery nás čekají muzikály Robinson Crusoe, hity Waldemara Matušky zazní v muzikálu Láska nebeská a těšit se můžeme na koncertní verzi muzikálu Muž se železnou maskou. V srpnu nabídne zámek Kačina koncert populární zpěvačky Anety Langerové s působivým názvem Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován.

Jedním z hlavních taháků Léta na Kačině je úspěšná inscenace Strašidlo cantervillské, které na Kačinu zavítá již po čtvrté. V komedii na námět povídky Oscara Wilda v jedinečných kulisách nádvoří zámku uvidíme v hlavních rolích Martina Zounara a Báru Štěpánovou.

Během prázdninových dnů nebudou chybět ani letní akce na Kačině. Proběhne třetí ročník Street food festivalu Dobré jídlo světa nebo se můžete dozvědět více o zapomenutém řemeslu během víkendové akce Přadleny na Kačině. Oblíbenou akci s bohatými nočními zážitky nabídne Noc na Kačině nejen v prostorách zámku, ale tentokrát i v hloubi zámeckého parku. 

Program je opravdu pestrý a my věříme, že si z bohaté nabídky vyberete.

Sledujte náš kalendář akcí, kde naleznete další zajímavé akce letošního léta.

Fotoalbum