Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

LETOKRUHY aneb Domácí úkol z muzea lesnictví, myslivosti a rybářství

LETOKRUHY aneb Domácí úkol z muzea lesnictví, myslivosti a rybářství

Také lektorům a kurátorům na zámku Ohrada se po návštěvnících stýská, a tak pro vás natočili pozdrav z lesa. Můžete si doma o jejich videu popovídat – například proč se dřevo skládkuje u lesních cest a jak se vlastně z lesa dostane na pilu...

Naše lektorka Ivana se do lesa vypravila hlavně proto, aby pro vás natočila krátké povídání o letokruzích. Jak se tvoří dřevo? A jak se říká tomuto období, tak důležitému pro růst nových letokruhů?

Také pro vás připravila zábavný úkol – vytiskněte si obrázek letokruhů (najdete jej pod odkazem nebo níže) a zakreslete do něj vlastní rodinnou kroniku (např. rok, kdy se narodila vaše babička, kdy jste šli do školy atd.). Nepište žádné důvěrné údaje, vždyť to mohou být také historické události naší země nebo vašeho města.

Na obrázku je strom pokácený v zimě 2019. Nebo si nakreslete vlastní letokruhy podle naší předlohy a napište svůj příběh.

 

 

Vyhraj rodinnou vstupenku

Z došlých obrázků-kronik vylosujeme deset výherců naší rodinné vstupenky do poboček Národního zemědělského muzea v celé České republice.

Vaše obrázky nám zašlete e-mailem na nzm.ohrada@nzm.cz nebo ve zprávě na Facebook ohradského muzea

Buďte zdrávi a opatrujte se. Zdravíme vás z Ohrady!