Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Letos v Čáslavi léto prostě frčí, proto neváhejte a zastavte se!

Letos v Čáslavi léto prostě frčí, proto neváhejte a zastavte se!

Přijďte se pokochat do čáslavského Národního zemědělského muzea unikátní kolekcí historických traktorů, parních oraček, sklízecích mlátiček a další zemědělské techniky tuzemské i zahraniční výroby. Aktuálně na vás čeká i výstava Vynálezy Františka Horského. K vidění jsou modely vynálezů sestrojené právě tímto zemědělským buditelem a významným českým hospodářem.

K zemědělství se váže i další letní výstava a to výstava borůvek! Nejen že můžete vidět různé velikosti a druhy kanadských borůvek, ale u nás je můžete i ochutnat.

Program si najdou i ti nejmenší. Hned 25. července velké lákadlo Bublinový poprask pobaví malé ale určitě i velké. Deset stanovišť, deset úkolů a kopec zábavy – to je hra Jak zabloudilo kuřátko. Vozový park nablýskaných kár čeká na děti na našem dopravním hřišti. Navíc v průběhu léta pro děti připravujeme i různé programy. Malujeme křídami, foukáme bubliny a rozvíjíme kreativitu v naší dílničce. A komu to nebude dost, může se zabavit v nově vybaveném dětském koutku se zemědělskou tematikou.

Jste milovníci adrenalinu? I pro Vás máme skvělou zprávu. V našem muzeu zemědělské techniky Čáslav máte možnost objednat si soukromou akrobatickou motoshow. Uskuteční ji pro vás Mirek Frey, profesionální motokaskadér (stuntrider) s patnáctiletou praxí!

Zklidnění a soustředění vám dodá lekce jógy v parku před muzeem a to 14. srpna. O to lépe se vám bude cvičit, když budete vědět, že vaše děti se zabaví v chystané dílničce a vstup na jógu máte ještě k tomu zdarma.

Myslíme i na kulturu. V letošním roce pro vás připravujeme slavnost Dožínky s bohatým kulturním programem obohacenou o pivní slavnosti. A co by to bylo za pivní slavnosti bez soutěže o nejlepší pivo?

Toto programem nabité léto jsme se rozhodli zakončit s grácií, a proto vás zveme na Muzejní noc – noční jízda.

Přijďte a užijte si letní výlet do Národního zemědělského muzea v Čáslavi – muzea zemědělské techniky.

Těšíme se na vás!