Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Letošní novinky na Kačině potěší zvláště entomology

Letošní novinky na Kačině potěší zvláště entomology

Pro rok 2019 připravilo muzeum českého venkova na zámku Kačina několik novinek. Nejvíce asi potěšíme obdivovatele hmyzí říše, neboť kromě pokračování oblíbené výstavy Království včel připravujeme další výstavu věnovanou tentokrát mravencům a v parku vznikne nová naučná stezka, která vás seznámí se životem hmyzu. 

Naučná stezka „Ze života hmyzu“

Na jaře slavnostně otevřeme naučnou stezku „Ze života hmyzu“. Projekt je podporovaný grantem z programu TPCA – Pro zelené Kolínsko. Naučná stezka hravou formou přiblíží malým i dospělým návštěvníkům ohrožené druhy hmyzu, které v našem parku naleznete. Kačinský park je vyhlášen jako přírodní památka a je součástí Natury 2000, soustavy chráněných území evropského významu.

Mravenčení aneb Velmi křehké vztahy

Nová výstava vás zavede do přírody, dozvíte se spoustu zajímavostí o soužití mravenců a rostlin. Uvidíte nejzajímavější způsoby symbiózy a parazitismu hub, bylin a dřevin. Ve vitríně si prohlédnete tropické rostliny, které nabízejí úkryt pro mravence a žádají za to ochranu. Část exponátů bude dokonce určena jako hmatová, a tak si budete moci osahat lišejníky, pahlízy orchidejí vytvořené jako ubytovny pro mravence a z užitkových rostlin třeba klasy rýže či čerstvou bavlnu. A přivoníte si nejen k eukalyptu.