Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Muzejní noc na Ohradě patří ptákům

Muzejní noc na Ohradě patří ptákům

První akcí na nově zrekonstruovaném nádvoří muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada je letošní muzejní noc, která je věnována ptákům. Přijďte nahlédnout do ptačího světa v sobotu 26. 6. od 16 až do 23 hodin.

Těšit se můžete na povídání s ornitologem Karlem Peclem s ukázkou odchytu a kroužkování ptáků, při které si budete moci prohlédnout opeřence pěkně zblízka. Během letových ukázek dravců se dozvíte zajímavosti o ptačích predátorech i sokolnickém umění. Ptačí hlasy a ukázku vábení ptáků s pomocí vábniček předvede Petr Joo, který návštěvníky provede celým odpolednem. Zajímavé budou i komentované prohlídky výstavy Klenoty z ornitologických sbírek. Součástí muzejní noci bude také ukázka uměleckého řezbářství zaměřeného na ptáky. Završením večera bude komentovaná prohlídka Zoo Hluboká, jak jinak než na téma ptactvo.

Na akci se dozvíte spoustu zajímavostí z ptačího světa. Zjistíte, jaké druhy ptáků vám poletují za okny, a co můžete udělat pro jejich ochranu. Své znalosti si můžete otestovat v zábavných kvízech i hrách. Poznáte, který pták zpívá ve vaší ulici? Pokud ne, napoví vám ukázky ptačích hlasů z pořadu Volání jara Českého rozhlasu České Budějovice, který se podílel na tvorbě programu Muzejní noci. A víte, že pro různé ptačí druhy je třeba vyrobit odlišné ptačí budky? Přijďte zjistit, jaká budka se nejlépe hodí pro ptáčky na vaší zahrádce.

Vstupné na akci je zdarma. Těšíme se a vás!

Muzejní noc ptáci