Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Muzejní noc na zámku Ohrada tentokrát na šumavské motivy

Muzejní noc na zámku Ohrada tentokrát na šumavské motivy

V sobotu 3. června od 18 do 21 hodin vás zveme na Muzejní noc do muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada. Tentokrát bude Muzejní noc zaměřena na témata šumavská, speciálně pak na výročí spisovatele Karla Klostermanna.

Vstupné na Muzejní noc je zdarma.

Těšte se zajímavé přednášky. Ředitel plavby na Schwarzenberském kanále Hynek Hladík si pro vás na zahájení Muzejní noci připravil kromě popisu historie a současnosti využití této významné lesnické dopravní stavby také mnoho fotografií.

O další zajímavosti se s vámi podělí kurátoři muzea – kurátorka zoologické sbírky Marie Voldřichová přiblíží příběh lovce „posledního“ šumavského vlka, včetně rodinné památky na tento lov, která je součástí nové výstavy Návrat velkých šelemKarel Skalický představí další poklad ze sbírek muzea lesnictví, myslivosti a rybářství a tím je bezesporu fotografické album Šumavy z roku 1894, tedy z časů Karla Klostermanna. Rybář a kurátor rybářské sbírky muzea Aleš Škrabánek pak naváže s příběhy ryb a rybářů.

Další významná přednáška zakončí odborný program muzejní noci. Známý horal a průvodce Šumavou i Pošumavím Josef Maria Pecka vám přijde popovídat o nejen o své knize Toulání Šumavou a Pošumavím.

Na své si přijdou malí i velcí návštěvníci. Čeká vás právě otevřená expozice loveckého kočáru, nová myslivecká výstava k výročí ČMMJ i nové zážitkové objekty na nádvoří. Velkým hravým překvapením a atrakcí budou jistě historické mechanické střelnice strojmistra Miloslava Vaváčka, ale také permanentní projekce fotografií ze života a díla Karla Klostermanna.

 Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly.

Muzejní noc na zámku Ohrada tentokrát na šumavské motivy