Příběh zemědělství – Praha

Myslivecký den představí sokolníky i lovecké psy, ochutnáte zvěřinové speciality

Myslivecký den představí sokolníky i lovecké psy, ochutnáte zvěřinové speciality

Sokolníci, lovečtí psi, trubači, lesní a myslivecká pedagogika, laserová lukostřelba, dětská myslivecká stezka i výtvarné dílny. Dále zvěřinová show Pavla a Jaroslava Sapíkových, street foodové delikatesy v podání kuchařských kouzelníků ze ZE MĚ projektu či zvěřinové degustace a kuchařské workshopy Asociace kuchařů a cukrářů – to všechno můžete zažít a ochutnat 22. října od 10 do 17 hodin na Mysliveckém dnu v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné.

Těšte se na ukázky sokolnického umění, práci psovodů i vábení lesní zvěře. Pro děti je připravena laserová lukostřelba či myslivecká stezka, kterou připravují oblastní myslivecké spolky společně s Dámami české myslivosti. K dispozici pro děti i rodiče budou výtvarné dílničky, kde si mohou vyzkoušet oblíbené vypalování obrázků do dřeva či vytvořit tašku s mysliveckými a lesními motivy. K poslechu budou troubit a vyhrávat Pražský trubačský sbor i tradiční myslivecká muzika v podání kapely Atlas

Co by byl Myslivecký den bez zvěřiny? Na letošním ročníku se potkáte s téměř legendárními street foodovými kuchaři ZE MĚ projektu, můžete ochutnat z nabídky zvěřinových degustací nebo se přihlásit na kuchařský zvěřinový workshop, který pro děti i dospělé připravila Stará garda Asociace kuchařů a cukrářů. V pravé poledne zahájená kulinářská show Pavla a Jaroslava Sapíkových vás provede základy zvěřinové gastronomie, kterou bude slovem doprovázet Petr Koutecký, prohlížitel zvěřiny. Chybět nebude Svatohubertské pivo a Jankova (myslivecká) limonáda. Programem celý den provází Jiří Kasina, šéfredaktor časopisu Myslivost.

Protože příští rok slaví 100 let existence Českomoravská myslivecká jednota, nenechte si ujít výstavu, kterou k tomuto jubileu připravila ČMMJ v prostorách NZM. Výstava, jenž se pro veřejnost slavnostně otevře v 11 hodin, bude do příštího roku tematicky doplňovat již existující stálou expozici Myslivosti a výstavu Lesy pro budoucnost Lesů České republiky.

Sobotnímu Mysliveckému dni předchází čtvrteční a páteční program pro základní školy věnovaný lesní a myslivecké pedagogice. Pro děti je připravena zábavná přednáška o myslivosti, kde se děti dozvědí množství zajímavostí ze života myslivců a lesní zvěře, vyzkouší si vábení, naučí se, jak se chovat ke psům nebo se seznámí s dravými ptáky. Program je určen zejména dětem ze základních škol (první i druhý stupeň).

 Vstupné na akci je 100 Kč/ osoba, děti od 3 let, senioři nad 70 let, studenti 50 Kč/ osoba. Vstupné na lektorské programy ve dnech 20. a 21. 10. je zdarma.  

Akci pořádá Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou a časopisem Myslivost. Na programu se podílejí Okresní myslivecké spolky a Dámy české myslivosti za finanční podpory Lesů České republiky a Ministerstva zemědělství. Akce probíhá pod záštitou starosty městské č. Prahy 7 Jana Čižinského. 

Myslivecký den program

Myslivecký den