Příběh zemědělství – Praha

Na Mysliveckých slavnostech potkáte sokolníky, kynology i vábiče

Na Mysliveckých slavnostech potkáte sokolníky, kynology i vábiče

Lovečtí psi, sokolníci, ukázky řemesel i zvěřinové speciality – to vše vás čeká v sobotu 9. 11. na Mysliveckých slavnostech v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. Od 10 do 16 hodin budete mít možnost setkat se s odborníky ze světa myslivosti a seznámit se s historií i současností mysliveckých tradic.

Oslava myslivosti nejen pro nimrody

Myslivecké slavnosti jsou určené nejen nimrodům a příznivcům myslivosti, ale především široké veřejnosti. Oblíbená každoroční akce se koná na dvoře muzea a ani letos nebudou chybět kynologové s loveckými psy, sokolníci, řezbáři s ukázkami vyřezávání ze dřeva i paroží, broušení loveckých nožů, trubači a vábiči. Na návštěvníky čekají také prodejní stánky s mysliveckými a loveckými potřebami a publikacemi.

Aby i děti věděly, jak se chovat v lese

Myslivecké tradice a zvyky jsou součástí národního kulturního dědictví. Jsme rádi, že je můžeme představit zájemcům v Praze a seznámit s nimi také nejmladší generaci našich návštěvníků. Pro ty jsme navíc připravili týden lesní pedagogiky, který slavnosti předchází a u škol se těší velkému zájmu