Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Národní myslivecké slavnosti a Dětský myslivecký den na zámku Ohrada

 Národní myslivecké slavnosti a Dětský myslivecký den na zámku Ohrada

Letošní Národní myslivecké slavnosti na zámku Ohrada vám opět nabídnou zajímavý rodinný program, při kterém poznáte myslivost, sokolnictví, loveckou kynologii a vše, co k myslivostí patří. Slavnosti se konají v sobotu 24. června od 9 do 17 hodin, v neděli 25. června bude od 10 do 16 hodin připravený Dětský myslivecký den. Spolupořadatelem akcí je Českomoravská myslivecká jednota a časopis Myslivost.

Návštěvníci sobotních slavností se mohou těšit na cimbálovou muziku, dechovou hudbu Budvarka, Mistrovství republiky ve vábení jelenů, zvěřinovou show šéfkuchaře Jaroslava Sapíka, jarmark s mysliveckým zbožím a potravinami se značkami Regionální potravina a Klasa.

Slavnosti zahájí myslivecký průvod se zástupci Řádu svatého Huberta, okresních mysliveckých spolků, sokolníků a loveckých psů. V rámci slavností se budou předávat myslivecká vyznamenání a bude vyhlášena Honitba roku.

Jako každý rok je připravena soutěž o nejhezčí myslivecký klobouk. Kreativitě se meze nekladou, a to jak v provedení klobouku, tak i v prezentaci jeho nositele. Pro soutěžící, kterým porota udělí nejvyšší známky, jsou připravené dárkové koše plné dobrot oceněných značkami Klasa, Regionální potravina nebo Bio potravina.

Vstupné na akci je zdarma.

 Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly.

 Národní myslivecké slavnosti a Dětský myslivecký den na zámku Ohrada