Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum neslyšícím

Národní zemědělské muzeum neslyšícím

Od března tohoto roku se zájemci z řad neslyšících mohou seznámit s působením muzea i díky sérii šesti videí, která muzeum připravilo ve spolupráci s organizací Deaf Friendly. Videa představují činnost a historii muzea, hlavní výstavní budovu v Praze na Letné a jednotlivé pobočky v regionech.

Videa najdete na nové stránce www.nzm.cz/videa-pro-neslysici nebo na YouTube kanálu muzea.

Prohlídky v českém znakovém jazyce

Národní zemědělské muzeum v Praze také nově nabízí žákům škol pro sluchově postižené a větším skupinám neslyšících možnost zúčastnit se speciálních prohlídek. Prohlídka hlavní výstavní budovy v Praze na Letné sestává z krátkého představení historie muzea a následné prohlídky jedné z expozic dle vlastního výběru. Vybírat lze z expozic Voda v krajině, Zemědělství, Rybářství, Gastronomie, Myslivost a Jede traktor. Vstupné včetně komentované prohlídky je pro žáky či větší skupinu neslyšících zdarma. 

Týden komunikace

První z prohlídek s tlumočením do českého znakového jazyka, určená pro veřejnost, proběhne v neděli 3. března ve 14 hodin v rámci festivalu Týden komunikace v pražské budově Národního zemědělského muzea na Letné. 

> více informací