Příběh zemědělství – Praha

Nechoďte okolo, pojďte dovnitř. V neděli 21. května vstup zdarma v rámci festivalu Máme otevřeno

Nechoďte okolo, pojďte dovnitř. V neděli 21. května vstup zdarma v rámci festivalu Máme otevřeno

V neděli 21. května se naše muzeum zapojí do třináctého ročníku akce Máme otevřeno, kterou zaštiťuje městská část Praha 7. Kromě vstupu do muzea zdarma budete mít možnost se zúčastnit komentované prohlídky výstavy Agrikultura lásky: Příroda a zemědělství z perspektivy současného vizuálního umění.
 21. května 2023 v 15 hodin, vestibul Národního zemědělského muzea Praha

Výstavou, která má charakter intervencí do stálých expozic Národního zemědělského muzea v Praze, provází kurátorky Veronika Čechová a Tereza Jindrová. Provozovatelky nezávislé galerie Entrance v Praze se ve své činnosti dlouhodobě soustředí na problematiku ekologické udržitelnosti a pro výstavu v našem muzeu vybraly především autory mladé a nastupující generace. K vidění bude spektrum uměleckých médií a přístupů – od malby, přes objektové instalace, po videa a performance.

O festivalu Máme otevřeno

Máme otevřeno je komunitní festival otevřených kulturních míst na Sedmičce. Během něj můžete navštívit galerie, umělecké dílny, muzea, designové obchody, kreativní centra a další kulturní organizace, které pro své návštěvníky připravily zajímavý program zdarma.

Více informací o akci Máme otevřeno najdete na webu Prahy 7.

Národní zemědělské muzeum nabízí svým návštěvníkům v neděli 21. 5. 2023 v rámci festivalu po celý den vstup zdarma do všech expozic, výstavních sálů i do expozice Živá zahrada výhledů na střešní terase.

Těšíme se na vás!

Máme otevřeno