Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

Nechte se inspirovat výstavou letniček

Nechte se inspirovat výstavou letniček

Muzejní dvorek rozzářený barvami květin vás čeká v Národním zemědělském muzeu Valtice od 4. června do 30. září. Další ročník výstavy Barevná inspirace představí jednotlivé druhy balkonových rostlin a letniček.

Muškáty, petúnie, surfinie...

Výstava se koná ve spolupráci se Zahradním centrem Malinkovič z Břeclavi a přináší zajímavou inspiraci, jak zkrášlit vlastní zahradu, terasu či balkon. K vidění bude pestrá paleta muškátů, petúnií, surfinií, lobelek, gazánií, begonií, aksamitníků a spoustu dalších druhů balkonových květin a letniček.

Hmyzí kamarádi pro děti

Pamatovali jsme i na malé děti – v květinách mohou hledat ukryté různé druhy hmyzu, odhalit jejich jména a zjistit název květiny, ve které se ukrývají. Pokud se jim podaří všechny hmyzí kamarády objevit, u pokladny na ně bude čekat malá odměna.

Proměnu muzea si můžete prohlédnout i na výstavě

Během návštěvy rekonstruovaného muzea můžete zhlédnout také výstavu Příběh proměny muzea, která dokumentuje historii vzniku a působení valtické pobočky Národního zemědělského muzea. Zavede vás do roku 1955, kdy se pobočka začala utvářet nejprve na zámku v Lednici a v následujících letech pak i na Janově hradě. V té době se muzeum zaměřovalo kromě zahradnictví také na myslivost, což se odráželo v jeho sbírkách. Dále výstava pokračuje rokem 1987, kdy se muzeum začalo přemísťovat do budovy ve Valticích a svou činnost zaměřilo na historický vývoj ovocnictví, zelinářství, vinařství a na životní prostředí.

> více informací o nových expozicích

 

Nad výstavou převzal záštitu ministr zemědělství Miroslav Toman.

 

> tisková zpráva

Barevná inspirace a Příběh proměny muzea