Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Nejen o půdě a potravinách se dozvíte víc na lektorských programech

Nejen o půdě a potravinách se dozvíte víc na lektorských programech

Národní zemědělské muzeum není jen o expozicích a výstavách. Nové poznatky i zážitky můžete získat na lektorských programech a programech pro veřejnost, které v muzeu pořádáme celoročně.

Programy pro žáky mateřských a základních škol najdete u nás na webu jako lektorské programy. Mají edukační charakter a jsou připraveny k danému tématu zařaditelného dle RVP. Pedagogové si tak mohou vybrat dle svých kritérií a vzdělávacích programů. Každý program je přizpůsoben věku účastníků.

Na výběr je hned několik lektorských programů, z čehož Bez půdy to nepůjde je úplnou novinkou. Během programu se formou her a týmové spolupráce žáci převtělí do zemědělců, pomyslně vypěstují svou hlavní plodinu a pak se ji pokusí prodat na trhu.

Děti z mateřských školek a prvních tříd základních škol zaujme program Pro dobrou mysl a zdravé tělo. Dětem se hravou formou představí pojem zdravá strava, potraviny, jako nezbytná součást života všech živých tvorů a působení potravin na lidský organismus.

Další lektorské programy najdete na našich webových stránkách. Jejich nabídku neustále rozšiřujeme, tedy doporučujeme sledovat novinky.

Naše programy si užijí nejen školní skupiny. Navštívit nás mohou i děti z příměstských táborů nebo jakékoliv jiné organizované skupiny dětí. Letní termín si můžete objednat již nyní. Zajistíte si zábavné dopoledne bez starosti navíc. Vše můžeme individuálně přizpůsobit podmínkám i požadavkům jednotlivých skupin.

Chcete přijít na program s přáteli nebo s celou rodinou? Jde to také. Oblíbeným programem pro veřejnost se stala Řízená degustace marmelád, kdy si nejen odpočinete, ale dozvíte se spoustu tipů i rad ohledně pěstování konkrétních ovocných plodin, které mohou být nejen užitkem pro vaši kuchyni, ale také zahradu. Program je vhodný pro skupiny 10 – 20 osob a zpříjemní vám návštěvu celého muzea.

 

Programy si rezervujte emailem:

 Bc. Petra Dudová,     petra.dudova@nzm.cz