Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Noc na Kačině nabídla bohatý program i působivé světelné instalace

Noc na Kačině nabídla bohatý program i působivé světelné instalace

Koncerty operní i folkové hudby, divadelní představení, světelná show, opravdu strašidelná stezka pro děti a vůně zámecké kuchyně, oživené prohlídky v zámeckých interiérech i občerstvení na nádvoří. To vše čekalo návštěvníky Národního zemědělského muzea Kačina v sobotu 21. srpna. 

Noc na Kačině byla zahájena v působivé atmosféře chotkovské knihovny operním koncertem TIZIANA, arie antiche, hudba starých mistrů 17. století, v podání sopranistky Jany Veselé Veberové.

Pro děti jsme připravili noční výpravu. V zámeckém parku probíhala až do nočních hodin strašidelná stezka plná kačinských strašidel a pohádkových bytostí. Odvážné děti se vydaly na strašidelnou výpravu za rusalkami, čerty, vodníky a hejkaly po zámeckém parku. Krásná strašidla jistě nejsou na Kačině naposledy. Setkání s nimi byl zážitek nejen pro děti.

Celá akce byla doslova nabitá zajímavým programem. O netradiční zážitek z opery se postaral spolek Run OpeRun, opera na míru. Zaznělo mnoho slavných árií tak trochu jinak než jsme zvyklí. Divadelní soubor NA HOLOU vystoupil s činohrou Mayovka aneb ve stínu šumavských hvozdů, plného vtipu a nadsázky. V zámeckých komnatách návštěvníci poznali, jak to chodilo na zámku, když panstvo nebylo doma. 

V zámecké kuchyni se již tradičně peklo cukroví. Letos jsme pekli s levandulí. Kulinářské speciality z řepy představil náš zahradník ve stánku s plodinami z naší babiččiny zahrádky. 

Po celý večer jste mohli vidět profesionální nasvícení zámecké budovy či laserovou instalaci v zámecké kapli.

Velmi žádaná byla také prohlídka Chotkovské knihovny pouze za svitu baterek návštěvníků. Krásnou akci ukončil koncert skupiny VilMa  na zámeckém nádvoří.

Moc děkujeme všem, kteří na naši akci zavítali. 

 

Kačina - Noc na Kačině